Policja Włoch: z jednego pistoletu Amri strzelał do policjantów we Włoszech i zastrzelił Łukasza Urbana
04.01.2017 19:43

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Włoska policja potwierdziła, że zamachowiec z Berlina dwukrotnie posłużył się tym samym pistoletem. Raz, żeby postrzelić śmiertelnie kierowcę Łukasza Urbana, drugi raz, żeby strzelać we Włoszech do policjantów, którzy chcieli poddać go rutynowej kontroli.
Tym samym badania mediolańskiej policji potwierdziły wcześniejsze hipotezy. Do Mediolanu Anis Amri dotarł w piątek rano 23 stycznia, cztery dni po zamachu. W Sesto San Giovanni pod Mediolanem proszony o wylegitymowanie się, zaczął strzelać do funkcjonariuszy, którzy odpowiedzieli ogniem. Zginął na miejscu. Jeden z funkcjonariuszy został ranny.
W wyniku zamachu 12 osób zginęło, a około 50 zostało rannych.
AB
W wyniku zamachu 12 osób zginęło, a około 50 zostało rannych.
AB

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 04.01.2017 19:43
Odkrycie podczas remontu w Warszawie. Archeolodzy badają teren
10.04.2026 13:15
16. rocznica katastrofy smoleńskiej. Uroczystości w całej Polsce
10.04.2026 12:59

Komentarzy: 0
W 16. rocznicę katastrofy smoleńskiej prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uczcił pamięć śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej, a także wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 roku. Polska delegacja na czele z Parą Prezydencką leciała do Katynia uczcić pamięć pomordowanych Polaków w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. Samolot specjalny Tu–154M rozbił się o godzinie 8.41 w pobliżu rosyjskiego lotniska Smoleńsk-Północny. Nikt spośród 96 osób będących na pokładzie nie przeżył.
Czytaj więcej
Policja zatrzymała 19-latkę. Miała wyłudzić milion złotych od seniora
10.04.2026 11:56

Komentarzy: 0
19-letnia kobieta została zatrzymana przez policję w związku z oszustwem inwestycyjnym, w którym 76-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego miał stracić około miliona złotych. Sprawa trafiła do prokuratury, a podejrzana została tymczasowo aresztowana.
Czytaj więcej
Balony przemytnicze nad Polską. Jest apel policji
10.04.2026 11:24
Nie żyje znany raper. Przegrał walkę z chorobą
10.04.2026 10:48

Komentarzy: 0
Nie żyje Afrika Bambaataa, czyli Lance Taylor, który był jednym z pionierów kultury hip-hopowej. Artysta miał 68 lat. Jak podał portal TMZ, zmarł w czwartek 9 kwietnia w Pensylwanii. Przyczyną śmierci były powikłania związane z chorobą nowotworową.
Czytaj więcej

