REKLAMA

Die Welt: PiS zniechęca niemieckich turystów do odwiedzania Polski

To "narodowo-konserwatywny PiS" psuje wizerunek i opinię Polski wśród zwykłych Niemców. Dlatego Ci wolą jechać na wakacje do Włoch i Hiszpanii - pisze niemiecki dziennik "Die Welt".
 Die Welt: PiS zniechęca niemieckich turystów do odwiedzania Polski
/ Pixabay.com/CC0
„Wroga wobec uchodźców i homoseksualistów retoryka partii rządzącej i głośno podnoszone roszczenia reparacyjne za popełnione w II wojnie światowej przez Niemców zbrodnie odstraszają potencjalnych niemieckich turystów” – pisze autor natchniony, Philipp Fritz.

Jednakże, jak zastrzega autor wśród samych Niemców panują głęboko zakorzenione przesądy dotyczące „zacofanego Wschodu” i w dzisiejszej rzeczywistości nie pokrywają się z doświadczeniami turystów, którzy w Polsce byli. „Widzimy, że osoby, które odwiedzają Polskę, są bardzo mile zaskoczone krajem. Podkreślają czystość, gościnność i dobrą organizację” – powiedział gazecie Carsten Wolf, dyrektor biura Travel-Netto.

„Niemcy nie pozbyli się dawnych przesądów wobec Polski, zastrzeżeń wobec granicy na Odrze i Nysie. Wielu Niemców kojarzy Wschód z biedą, brakiem cywilizacji i pewnym bałaganem” - dodaje pan Wolf.

Źródło: Deutsche Welle

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura