Jerzy Bukowski: Wniosek do PKW o wstrzymanie rejestracji list wyborczych SLD

Ciekawe, czy i co odpowie Państwowa Komisja Wyborcza liderce Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego.
 Jerzy Bukowski: Wniosek do PKW o wstrzymanie rejestracji list wyborczych SLD
/ screen yt
Liderka Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego z Bielska-Białej i zarazem bezpartyjna kandydatka Komitetu Wyborczego Prawica Marka Jurka do Senatu RP Monika Socha-Czyż złożyła dzisiaj wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o wstrzymanie rejestracji list Sojuszu Lewicy Demokratycznej w październikowych wyborach parlamentarnych do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia jej wniosku o wykreślenie SLD z ewidencji partii politycznych.
         
Skoro Sąd Okręgowy w Warszawie przyjął mój wniosek i rozpozna kwestię łamania przez partię Włodzimierza Czarzastego artykułu 13. Konstytucji RP w związku z artykułem 256. kodeksu karnego, to mam wątpliwości, czy powinna nastąpić rejestracja list postkomunistów w nadchodzących wyborach

- powiedziała Socha-Czyż „Niezależnej Gazecie Obywatelskiej”, której redakcja potwierdziła, że w godzinach popołudniowych jej pismo trafiło do PKW.
        
A oto najważniejsze fragmenty wniosku działaczki patriotycznej z Bielska-Białej:
         
Ewentualna faktyczna delegalizacja Sojuszu, samo głoszenie przez SLD programu odwołującego się do totalitarnych metod i praktyk działania systemu totalitarnego - komunistycznego, który został opisany w przyjętym przez Sąd Okręgowy w Warszawie wniosku, tworzy poważną wątpliwość, czy tego typu partia może uczestniczyć w akcie wyborczym. (…) W tym stanie rzeczy może się okazać, że ewentualni parlamentarzyści wybrani z list SLD, w razie wykreślenia z ewidencji partii politycznych Sojuszu, zostać mogliby wybrani do parlamentu RP  z list organizacji, która łamie Konstytucję RP, a zatem i reguły demokratyczne.


Ciekawe, czy i co odpowie Państwowa Komisja Wyborcza liderce Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego.

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe