REKLAMA

"Podążamy ścieżką wyznaczoną przez śp. prezydenta Kaczyńskiego". Dulkiewicz o oznaczeniu... Timmermansa

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz udzieliła wywiadu dziennikowi "Rzeczpospolita". W rozmowie z redaktorem Jackiem Nizinkiewiczem poruszono temat Fransa Timmermansa, który przyjedzie do Gdańska na obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i zostanie uhonorowany.
 "Podążamy ścieżką wyznaczoną przez śp. prezydenta Kaczyńskiego". Dulkiewicz o oznaczeniu... Timmermansa
/ screen video Polsat News

- Jednym z gości uroczystości [obchodów 80. rocznicy wybuchu II WŚ - red.] będzie Frans Timmermans, który zostanie odznaczony w Gdańsku, a który jest w sporze ze stroną rządową. Czy to dobry czas na uhonorowanie polityka będącego w sporze z polskimi władzami? 


- pyta red. Nizinkiewicz.
 

Podążamy ścieżką wyznaczona przez śp. pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przypomnę, że w 2006 roku Timmermans otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Zasługi RP od prezydenta Lecha Kaczyńskiego "za zasługi w popularyzowaniu udziału polskich żołnierzy na frontach II wojny światowej"


- odpowiada prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Dodaje, by "nie robić ze wszystkiego polityki", a Timmermans przyjeżdża do Gdańska także z okazji piątej rocznicy otwarcia ECS, które w połowie było finansowane ze środków unijnych, oraz odbierze Medal Wdzięczności ustanowiony w 2010 r., w rocznicę Porozumień Sierpniowych. 
 

W sobotę, 31 sierpnia, w Europejskim Centrum Solidarności, Medale Wdzięczności zostaną wręczone również Gáborowi Demszky'emu, węgierskiemu politykowi


- dodaje Dulkiewicz. Jak tłumaczy, sam Timmermans mówił, że "gdyby nie Polscy żołnierze, nie byłoby go na świecie". 
 

To bardzo ważne słowa i wdzięczność Fransa Timmermansa powinna wybrzmieć również 1 września rano na Westerplatte


- podsumowuje prezydent Gdańska.

źródło: rp.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura