REKLAMA

Szef MON: Zwiększanie liczebności wojsk USA w Polsce przebiega nawet szybciej niż zakładaliśmy

30 sierpnia w Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie szef MON oraz sekretarz Bolton rozmawiali o realizacji podpisanej w czerwcu br. przez prezydenta A. Dudę i D. Trumpa umowy o zwiększeniu obecności wojsk USA w Polsce.
 Szef MON: Zwiększanie liczebności wojsk USA w Polsce przebiega nawet szybciej niż zakładaliśmy
/ Ministerstwo Obrony Narodowej / gov.pl/web/obronanarodowa

Zwiększanie liczebności wojsk USA w Polsce przebiega nawet szybciej niż zakładaliśmy. Ustaliliśmy już lokalizacje dla 6 nowych jednostek wojskowych US Army. Dziś z sekretarzem Johnem Boltonem rozmawialiśmy o kolejnej, siódmej lokalizacji. Wszystko idzie w dobrym kierunku!


- opublikował na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wojsko Polskie na co dzień współpracuje z wojskiem Stanów Zjednoczonych, na co dzień w Polsce jest obecne 5 000 żołnierzy amerykańskich. Zwiększymy tę obecność co najmniej o 1000 żołnierzy. Będą nowe zdolności wojsk amerykańskich. Z tego będzie korzystać oczywiście Wojsko Polskie


- dodał.

Na zakończenie minister Błaszczak podziękował Ambasadorowi Boltonowi za jego osobiste zaangażowanie w proces wzmacniania wojskowych relacji polsko-amerykańskich, czego efektem jest m. in. podpisana przez prezydentów Polski i USA w czerwcu br. wspólna deklaracja. 
Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej / gov.pl
kpa

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura