Budżety ABW i CBA coraz większe. Agencja Wywiadu jedyną służbą, która otrzyma mniej pieniędzy

Jak czytamy na portalu infosecurity24.pl, w kolejnym budżecie służby specjalne czeka wzrost finansowania. Więcej pieniędzy otrzyma ABW, CBA, natomiast jedyną służbą specjalną, która otrzyma w przyszłym roku mniej środków jest Agencja Wywiadu.
 Budżety ABW i CBA coraz większe. Agencja Wywiadu jedyną służbą, która otrzyma mniej pieniędzy
/ pixabay.com

W 2020 roku budżet Agencji Wywiadu, jako jedyny, zmniejszy się z 264 mln złotych w 2019 roku, do niespełna 257 mln (dokładnie 256 787 złotych). Większość kosztów stanowić będą wydatki bieżące


- czytamy. W przypadku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego będzie miała ona do dyspozycji 635 milionów złotych, co stanowi znaczący wzrost do poprzedniego budżetu, kiedy otrzymała 602 mln. Centralne Biuro Antykorupcyjne natomiast w 2020 roku będzie dysponowało budżetem w wysokości prawie 213 mln złotych. Jest to wzrost o 9 mln w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Podane kwoty nie są ostateczne - budżet jest w fazie projektowania i może się okazać, że podane kwoty będą się różnić od prezentowanych w tym tekście. Jednak jak zauważają redaktorzy Infosecurity24, dostrzec można tendencję zwiększania budżetów służb specjalnych. Warto jednak zauważyć, że konsekwentnie, z roku na rok, rośnie jedynie budżet CBA.

źródło: infosecurity24.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe