REKLAMA

Gawłowski wystartuje w wyborach do Senatu. Opozycja nie wystawi kontrkandydata 

Interesujący wybieg. Stanisław Gawłowski, który przypominamy, że ma postawione zarzuty związane z korupcją, wystartuje w wyborach do Senatu. Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej wystartuje z własnego komitetu w okręgu koszalińskim. Gawłowski może liczyć na ciche wsparcie stronnictw opozycyjnych. 
 Gawłowski wystartuje w wyborach do Senatu. Opozycja nie wystawi kontrkandydata 
/ screen yt
Gawłowski zebrał już 10 tys. podpisów poparcia, jego komitet nazywa się Demokracja Obywatelska, a hasło brzmi – „Skuteczny dla regionu”. Wśród osób popierających jego kandydaturę ma być m.in. Lech Wałęsa. Co ciekawe w okręgu koszalińskim Koalicja Obywatelska nie wystawi kontrkandydata – oficjalnie jednak nie poprze swojego byłego polityka. 

– To wyborcy zdecydują, czy zasiądę w parlamencie, a nie polityczna prokuratura Zbigniewa Ziobry. Dlatego startuję do Senatu i poddaję się weryfikacji ludzi. Wierzę, że mi zaufają

– zapewnia Gawłowski.

Stanisław Gawłowski oskarżony jest o to, że jako wiceminister środowiska w rządzie PO-PSL miał przyjąć jako łapówki co najmniej 733 tysiące złotych w postaci gotówki, nieruchomości w Chorwacji oraz dwóch zegarków o łącznej wartości prawie 26 tysięcy złotych. Zarzuty dotyczą także nakłaniania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych oraz ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej. Prokuratura oskarżyła posła również o pranie brudnych pieniędzy. Żona polityka usłyszała zarzuty prania brudnych pieniędzy.

Źródło: dorzeczy.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura