REKLAMA

Uwaga! Mazguła słynący z obrony esbeków i stanu wojennego chce zostać senatorem!

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała Adama Mazgułę jako kandydata do Senatu w najbliższych wyborach parlamentarnych. Działacz KOD zasłyną obroną stanu wojennego. I funkcjonariuszy SB.
Wikimedia Commons Uwaga! Mazguła słynący z obrony esbeków i stanu wojennego chce zostać senatorem!
Wikimedia Commons / Wikimedia Creative Commons
Mazguła chce kandydować na Opolszczyźnie obejmującym powiaty: nyski, brzeski, kluczborski, namysłowski i prudnicki w woj. opolskim. Kandyduje w barwach Komitetu Obrony Demokracji.
Mazguła, działacz KOD był autorem listu otwartego do generałów i oficerów Wojska Polskiego opublikowanego 29 listopada 2016 roku w którym wzywał do bronienia przez wojsko Konstytucji RP, Trybunału Konstytucyjnego świeckości armii oraz odrzucenia „wiary smoleńskiej”. Był sygnatariuszem apelu Stop Dewastacji Polski z 3 grudnia 2016 wzywającego do strajku przeciw rządowi PiS. Pod apelem podpisało się 13 sygnatariuszy, między innymi Lech Wałęsa, Władysław Frasyniuk i Mateusz Kijowski.
Adam Mazguła zasłynął publicznym występem przeciwko zniesieniu przywilejów emerytalnych, związanych z pracą w aparacie represji PRL.
- Oczywiście były w czasie stanu wojennego jakieś bijatyki, jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu – mówił. Adam Mazguła działa w opolskim KOD. W październiku 2015 r. decyzją ministra Tomasza Siemoniaka został awansowany na stopień pułkownika.
Mazguła był członkiem PZPR, oficerem stanu wojennego. Publicznie zapowiada, ze w Polsce może dojść do do wojskowego zamachu stanu, na który „na razie pozostaje czekać”.

Źródło: PKW
 

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura