REKLAMA

Policja zatrzymuje Ukraińców, którzy grozili zamachem podczas rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej

W ramach operacji związanej z zabezpieczaniem obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie zatrzymano troje obywateli Ukrainy. Dwóch mężczyzn i kobieta na nagranym i zamieszczonym w sieci filmie mieli grozić zamachem terrorystycznym.
Policja Policja zatrzymuje Ukraińców, którzy grozili zamachem podczas rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej
Policja / KGP
O zatrzymaniu deklaratywnych zamachowców informuje środę rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
- Dzięki szybkiemu i bardzo dobremu współdziałaniu komórek zwalczających cyberprzestępczość Komendy Stołecznej Policji i Komendy Głównej Policji, a następnie służb kryminalnych, ustaliliśmy dokładne miejsce pobytu tych osób – mówi.
Jak informuje policja, na miejscu zostały zabezpieczone jednostki broni, które przekazano do badań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczona broń nie jest bronią palną.
- To bardzo poważne zdarzenie, gdyby np. w chwili wejścia kontreterrorystów trzymali w rękach taką broń mogłoby dojść do tragedii. Nie może być przyzwolenia na takie zachowanie – mówi Mariusz Ciarka. - Zatrzymani za swoje zachowanie muszą się liczyć z konsekwencjami.
Zatrzymani Ukraińcy zostali wstępnie przesłuchani. W sprawie są prowadzone dalsze czynności.
Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zabezpieczali warszawscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z całego kraju i inne służby. W operacji wykorzystywano m.in. najnowocześniejsze technologie i śmigłowce policyjne, w tym niedawny nabytek policyjny – amerykański Black Hawk.

Źródło: Policja
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura