[Tylko u nas] Robert Tekieli: Afera kolektorowa. Czy prokurator zawita do Hanny Gronkiewicz-Waltz?

Katastrofa ekologiczna w Warszawie jest o wiele szerszym zagadnieniem niż tylko 2 miliardy metrów sześciennych ścieków w Królowej Polskich Rzek. Możemy tu mieć do czynienia z aferą korupcyjną. Powstała najdroższa oczyszczalnia we wszechświecie. Ktoś zatwierdził jej, jak twierdzą niektórzy eksperci, niezgodne ze sztuką budowlaną, plany. Ktoś zapłacił kosmiczne pieniądze. 4 miliardy dostaje firma za tandetną oczyszczalnię. Zbudowany za unijne pieniądze element infrastruktury krytycznej. To przecież oczywisty modus operandi Mamusi Wszystkich afer: Platformy – uwaga, żart – Obywatelskiej. Co na to Hanna Gronkiewicz Walc, za prezydentur której ten bubel wybudowano? Co na to prokurator Zbigniew Ziobro?
 [Tylko u nas] Robert Tekieli: Afera kolektorowa. Czy prokurator zawita do Hanny Gronkiewicz-Waltz?
/ Małgorzata Wasilewska
Oczywiście wszyscy przyzwyczaili się do afer warszawskiego ratusza. Dziś nikt już nawet nie pyta o pożydowską kamienicę sprywatyzowaną z udziałem męża prezydent miasta. Nikt nie pyta o zastraszanie lokatorów, o śmierć Jolanty Brzeskiej. Sądy bezczelnie uchylają decyzje komisji reprywatyzacyjnej. Mafia triumfuje.

Że co? Że zbyt skwapliwie używam ostrych sformułowań? Przecież to HGW sama oznajmiła światu, iż w stołecznym ratuszu działa zorganizowana grupa przestępcza. Wygląda na to, że ratuszowa mafia zarabiała miliony nie tylko na kradzionych w biały dzień kamienicach.

Definicja „mafii” jest następująca: „tajna, zorganizowana grupa przestępcza o dużych wpływach, powiązaniach z osobami na różnych szczeblach władzy, policją, biznesem, prowadząca działalność gospodarczą finansowaną z przestępstw”. Wołające o pomstę do nieba decyzje sądów świadczą o tym, że mafijne macki sięgają aparatu państwowego, nie mówiąc o samorządowym. Ktoś wyrzucił do szamba 4 miliardy złotych. Teraz szambo wybiło. Czy Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński złapią i osądzą mafiozów w białych kołnierzykach?

Przyszłość odpowie na to pytanie. Boję się, że macki mafii sięgają zbyt wysoko. Nie, nie sugeruję, że gabinetów Ziobry i Kamińskiego. Nowi są w ministerstwach jedynie czapeczką nałożoną na głowę postkomunistycznego potwora. Czy znajdzie się Szewc Dratewka?

Robert Tekieli

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe