REKLAMA

Sankcje za Ukrainę będą przedłużone o pół roku

Unijni ambasadorowie godzą się na przedłużenie sankcji wobec 170 osób i 44 podmiotów ze względu na działania podważające integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy.
Stock PR Sankcje za Ukrainę będą przedłużone o pół roku
Stock PR / Stock PR
Chodzi o przedłużenie sankcji na kolejne pół roku zaś formalna decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona po weekendzie. Na razie decyzja została podjęta obiegowo – w formie pisemnej.
Sankcje dotyczące działań rosyjskich na Ukrainie dotyczą zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów Rosjan zaangażowanych w taki, czy w inny sposób w tę sprawę. Obejmują 170 osób - rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Wśród nich znajdują się osoby z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Zamrożenie aktywów dotyczy 44 firm i organizacji.
Sankcje obowiązują od marca 2014 r.
Z powodu kryzysu ukraińskiego obowiązują też sankcje gospodarcze wobec konkretnych sektorów rosyjskiej gospodarki oraz sankcje za nielegalną aneksję Krymu i Sewastopola, ograniczone do tych terytoriów.
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura