Oficjalnie: Adam Chmielecki nowym prezesem Radia Gdańsk

Jak podawał w czwartek Presserwis, Adam Chmielecki - politolog, publicysta związany m.in z Tygodnikiem Solidarność i Magazynem Solidarności - jest jedynym kandydatem na prezesa Radia Gdańsk. Dzisiaj potwierdziły się te informacje. Rada Mediów Narodowych jednogłośnie wybrała nowego szefa rozgłośni.
 Oficjalnie: Adam Chmielecki nowym prezesem Radia Gdańsk
/ fot. Robert Wąsik, Tygodnik Solidarność
Dariusz Wasielewski, który od czerwca 2018 roku był prezesem publicznego Radia Gdańsk, zrezygnował ze stanowiska 5 września. W czwartek 12 września Rada Mediów Narodowych zajęła się wyborem nowego szefa rozgłośni. Jedynym kandydatem był Adam Chmielecki.  
 

12 września Rada Mediów Narodowych powołała mnie na stanowisko prezesa Zarządu Radia Gdańsk. Dziękuję za zaufanie - decyzja zapadła czterema głosami "za" (jeden członek RMN był nieobecny). Uchwała RMN wchodzi w życie 23 września.


- poinformował publicysta w mediach społecznościowych.Adam Chmielecki był szefem sekretariatu przewodniczącego Komisji ds. Likwidacji WSI, pracował w Instytucie Pamięci Narodowej. Politolog i publicysta od wielu lat związany z Gdańskiem, dziennikarz "Magazynu Solidarności" i "Tygodnikiem Solidarność", autor i współautor kilku książek m.in. biografii Lecha Kaczyńskiego oraz książki o Macieju Płażyńskim ("Moim powołaniem jest służba publiczna. Rzecz o Macieju Płażyńskim") i Annie Walentynowicz (Anna Walentynowicz 1929-2010). Ostatnia wydana przez niego pozycja to "Solidarni i niepodlegli" z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

źródło: press.pl

raw/k

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe