„Solidarność” podczas jasnogórskiej pielgrzymki weźmie udział w modlitwie „Polska pod Krzyżem”

„Solidarność” weźmie udział w modlitwie „Polska pod Krzyżem” w ramach XXXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. W modlitewnej łączności z Włocławkiem, w pierwszym dniu pielgrzymki 14 września o godz. 21.45 członkowie NSZZ „Solidarność” wezmą udział w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich Wałach. Modlitwę poprowadzi Archidiecezjalny Duszpasterz Ludzi Pracy Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” ks. Prałat Krzysztof Mijal.
 „Solidarność” podczas jasnogórskiej pielgrzymki weźmie udział w modlitwie „Polska pod Krzyżem”
Fot. Wojciech Obremski

- Wysłaliśmy do organizatora „Polski pod Krzyżem” nasze zgłoszenie i otrzymaliśmy potwierdzenie – powiedział Tysol.pl Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK i szef regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” tegorocznego gospodarza pielgrzymki. - W tej intencji będziemy się modlić podczas sobotniej Drogi Krzyżowej, która w tym samym czasie co modlitwa we Włocławku będzie się odbywała na jasnogórskich Wałach.

- Bardzo dziękujemy za informację i włączenie się w modlitwę. Wiele to dla nas znaczy – odpowiedziała w imieniu organizatora Anna Bobrowska.


W tegorocznej pielgrzymce po raz pierwszy udział weźmie urzędujący premier RP Mateusz Morawiecki. Jego wystąpienie wraz z wystąpieniem przewodniczącego „Solidarności” Piotr Duda planowane jest przed Mszą Św. na Szczycie, która odbędzie się 15 września o godz. 11.00.

Pielgrzymkę ludzi pracy na Jasną Górę zapoczątkował patron „Solidarności” Bł. ks. Jerzy Popiełuszko w 1983 roku. Dlatego w pielgrzymce biorą udział przede wszystkim członkowie Związku.

ml

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura