Z powodu stosowania mowy nienawiści Facebook zablokował program na koncie premiera Netanyahu

"New York Times" poinformował, że program komputerowy wykorzystywany do kampanii parlamentarnej izraelskiego premiera został zablokowany w czwartek z powodu stosowania "brutalnej mowy nienawiści".
 Z powodu stosowania mowy nienawiści Facebook zablokował program na koncie premiera Netanyahu
YT, print screen
Chatbot, to rodzaj programu komputerowego wykorzystywanego do prowadzenia rozmów. Stosowany jest on m.in. do internetowych konsultacji konkretnych firm w ramach obsługi klienta. Tego typu programy używane bywają także w polityce.

Netanyahu miał - według NYT - posługiwać się chatbotem do obsługi swojego konta w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że po wyborach, które odbyły się na wiosnę tego roku, prawicowa partia obecnego premiera wygrała niewielką przewagą głosów, jednak w określonym ustawą terminie nie zdołała utworzyć koalicji rządzącej. Z tego powodu rozpisano tam nowe wybory, które odbędą się 17 września br. W tym tygodniu opinię publiczną na całym świecie zbulwersowała zapowiedź Benjamin Netanyahu dotycząca zajęcia przez Izrael Doliny Jordanu.

Na stronie Netanyahu w mediach społecznościowych, program wykorzystywany do kontaktu miał wysyłać hejterskie antyarabskie komunikaty.

W związku z informacjami, jakie wyświetlał program konta Netanyahu, zawieszono jego facebookowy kampanijny profil na 24 godziny, ale tylko w zakresie działania programu. Jak informuje NYT, blokada nie wpłynęła na funkcjonowanie strony izraelskiego premiera.

W swoim oświadczeniu do sprawy Facebook stwierdził, że "uważna recenzja" potwierdziła naruszenie jego polityki.

Sam Netanyahu oskarża o błąd jednego w pracowników.
 

Ten błąd został naprawiony - nie napisałem tego - powiedział Netanyahu w wywiadzie radiowym w czwartek - Czy uważasz, że naprawdę chciałbym coś napisać, a potem temu zaprzeczyć? Jestem poważną osobą. Nie wszystko na stronie mojej kampanii jest edytowane przeze mnie

- cytuje NYT.

Ayman Odeh lider wspólnej listy partii arabskiech nazwał zajście: „rasistowskim i niebezpiecznym podżeganiem Netanjahu przeciwko arabskiej opinii publicznej”.

NYT przypomina, że rok temu konto syna premiera Jaira Netanyayu było zawieszone z powodu publikacji mowy nienawiści dotyczącej antypalestyńskich treści.adg

źródło: NYT

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura