Z powodu stosowania mowy nienawiści Facebook zablokował program na koncie premiera Netanyahu

"New York Times" poinformował, że program komputerowy wykorzystywany do kampanii parlamentarnej izraelskiego premiera został zablokowany w czwartek z powodu stosowania "brutalnej mowy nienawiści".
 Z powodu stosowania mowy nienawiści Facebook zablokował program na koncie premiera Netanyahu
/ YT, print screen
Chatbot, to rodzaj programu komputerowego wykorzystywanego do prowadzenia rozmów. Stosowany jest on m.in. do internetowych konsultacji konkretnych firm w ramach obsługi klienta. Tego typu programy używane bywają także w polityce.

Netanyahu miał - według NYT - posługiwać się chatbotem do obsługi swojego konta w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że po wyborach, które odbyły się na wiosnę tego roku, prawicowa partia obecnego premiera wygrała niewielką przewagą głosów, jednak w określonym ustawą terminie nie zdołała utworzyć koalicji rządzącej. Z tego powodu rozpisano tam nowe wybory, które odbędą się 17 września br. W tym tygodniu opinię publiczną na całym świecie zbulwersowała zapowiedź Benjamin Netanyahu dotycząca zajęcia przez Izrael Doliny Jordanu.

Na stronie Netanyahu w mediach społecznościowych, program wykorzystywany do kontaktu miał wysyłać hejterskie antyarabskie komunikaty.

W związku z informacjami, jakie wyświetlał program konta Netanyahu, zawieszono jego facebookowy kampanijny profil na 24 godziny, ale tylko w zakresie działania programu. Jak informuje NYT, blokada nie wpłynęła na funkcjonowanie strony izraelskiego premiera.

W swoim oświadczeniu do sprawy Facebook stwierdził, że "uważna recenzja" potwierdziła naruszenie jego polityki.

Sam Netanyahu oskarża o błąd jednego w pracowników.
 

Ten błąd został naprawiony - nie napisałem tego - powiedział Netanyahu w wywiadzie radiowym w czwartek - Czy uważasz, że naprawdę chciałbym coś napisać, a potem temu zaprzeczyć? Jestem poważną osobą. Nie wszystko na stronie mojej kampanii jest edytowane przeze mnie

- cytuje NYT.

Ayman Odeh lider wspólnej listy partii arabskiech nazwał zajście: „rasistowskim i niebezpiecznym podżeganiem Netanjahu przeciwko arabskiej opinii publicznej”.

NYT przypomina, że rok temu konto syna premiera Jaira Netanyayu było zawieszone z powodu publikacji mowy nienawiści dotyczącej antypalestyńskich treści.adg

źródło: NYT

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe