Znów problem ze ściekami w Wiśle. Min. Gróbarczyk: Kiedy władze Warszawy zaczną działać?
19.09.2019 15:04

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Po dzisiejszym wzmożeniu mediów informuję, że instalacja awaryjna na Wiśle nie jest w stanie zapobiec opadom deszczu i zwiększonemu zrzutowi ścieków przez miasto – informuje na Twitterze min. Marek Gróbarczyk. I pyta: - Kiedy władze Warszawy zaczną działać?
Ścieki znów spływają do rzeki po ostatnich opadach deszczu. Po awarii ścieki dostają się do Wisły kolektorem burzowym na lewym brzegu, a normalnie spływa nim woda deszczowa. Prowizoryczny rurociąg zbudowany na postawionym przez wojsko moście pontonowym na Wiśle miał tylko zabezpieczać wypływ nieczystości do Wisły na czas remontu. Władze Warszawy deklarowały zabezpieczenie awarii i rychły remont uszkodzonego rurociągu. Tymczasem oczyszczalnia ścieków w części wciąż jest zasilana przez prowizoryczną konstrukcję.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.09.2019 15:04
Pożar na Białołęce opanowany. Strażacy zakończyli akcję ratunkową
18.03.2026 20:55

Komentarzy: 0
Strażacy dogasili pożar na warszawskiej Białołęce. Zapaliła się tam elewacja nowo powstającego budynku. W wyniku pożaru uszkodzona została konstrukcja dźwigu. Jego operator trafił do szpitala. Ewakuowano także mieszkańców pobliskiego bloku i trzech budynków jednorodzinnych.
Czytaj więcej
Zderzenie tramwajów w Warszawie. Są ranni i duże utrudnienia
18.03.2026 17:08
Warszawa: Ogromny pożar na Białołęce. Kłęby dymu nad miastem
18.03.2026 13:35
Zjechał trapem i zaczął uciekać. Szokujące sceny na lotnisku w Warszawie
16.03.2026 14:21

Komentarzy: 0
Do niebezpiecznej sytuacji doszło na Lotnisku Chopina. Podczas kołowania 27-letni obywatel HiszpanIi otworzył drzwi samolotu, zjechał na płytę trapem ewakuacyjnym i zaczął uciekać. Został złapany przez Staż Graniczną i na trzy miesiące trafił do ośrodka dla cudzoziemców.
Czytaj więcej
Nocna prohibicja w całej Polsce? Szef MSWiA nie zaprzecza
16.03.2026 11:48


