REKLAMA

Rzecznik Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska: W Czajce jest także awaria spalarni osadów

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wydało oświadczenie, w którym potwierdza - „na przełomie listopada i grudnia 2018 r., w związku z awarią rekuperatorów, tj. wymienników ciepła, z eksploatacji została wyłączona”. 
 Rzecznik Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska: W Czajce jest także awaria spalarni osadów
/ fot. Krzysztof Gabrylewski / Attribution 3.0 Unported (CC BY 3.0)
Jak informuje TVP Info w związku z awarią spalarni osadów z Oczyszczalni Czajka, od grudnia 2018 r. Osady ściekowe są wywożone z Warszawy przez firmę zakontraktowaną w tym celu. Miesięczny koszt ma wynosić 1,7 mln zł.
 
Do sytuacji w oczyszczalni Czajka odniosła się Agnieszka Borowska, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
 

MPWiK w Warszawie ma nie tylko awarię rurociągów przesyłowych, ale także awarię spalarni osadów z Oczyszczalni Czajka. Dwie  firmy wywożą osady z Warszawy zrzucając je do wyrobisk po kruszywie.
MPWiK na inwestycje wydało 700 mln euro

 
- napisała na Twitterze rzecznik.
 
W jednym z komentarzy pod wpisem, dodała, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie powiadomił CBA. 
 
Przypomnijmy, że do awarii oczyszczalni „Czajka” doszło we wtorek 27 sierpnia – to właśnie wtedy jeden z kolektorów przesyłających ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy przestał działać. Wtedy uruchomiony został zapasowy kolektor, który następnego dnia także uległ awarii. Ścieki zaczęto wrzucać do Wisły. W celu ograniczenia zanieczyszczania rzeki, wybudowano most pontonowy, na którym ułożono awaryjny rurociąg.
kpa/źródło: dorzeczy.pl/twitter.com
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura