REKLAMA

Rzecznik SLD o "Nie świruj, idź na wybory": "Stygmatyzowanie osób leczących się psychiatrycznie jest złe"

Do społecznej akcji "Nie świruj, idź na wybory", która odbiła się szerokim echem w mediach odniosła się rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska.
 Rzecznik SLD o "Nie świruj, idź na wybory": "Stygmatyzowanie osób leczących się psychiatrycznie jest złe"
/ youtube.com/@Rzeczpospolita TV

Apeluję do @PolsatNewsPL @tvp_info @tvn24 o zrobienie porządnego, reporterskiego (a nie publicystycznego z tezą; niech MB mówi,jak jest) materiału z Markiem Balickim - może on będzie w stanie Pol(a)kom wytłumaczyć, że stygmatyzowanie osób leczących się psychiatrycznie jest ZŁE!

 
- oświadczyła na Twitterze rzecznik SLD Anna-Maria Żukowska.
 
Akcja „Nie świruj, idź na wybory” polega na zamieszczaniu krótkich filmów, w których znane osoby zachęcają do pójścia na wybory parlamentarne 13 października. Wzięli w niej udział m.in. Janusz Gajos, Wojciech Pszoniak czy Zbigniew Hołdys. 
 
W samych filmach celebryci i "obrońcy demokracji" dziwnie się zachowują namawiając do uczestnictwa w wyborach spotkała się z dość powszechnym potępieniem, również jako szyderstwo z osób psychicznie chorych.
 
Do akcji odniósł się także Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. W oświadczeniu opublikowanym przez RPO czytamy, że „język używany w stosunku do przedstawicieli grup narażonych na dyskryminację niezmiennie obrazuje poziom debaty publicznej w demokratycznym państwie, a nadużycia dotyczące osób z zaburzeniami psychicznymi stanowią szczególny rodzaj radykalizacji języka publicznego”.
kpa/źródło:twitter.com/gov.pl
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura