Dziś ujawniono kolejną awarię oczyszczalni Czajka. A Trzaskowski... o Kongresie Kobiet

W piątkowy poranek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało, że na przełomie listopada i grudnia 2018 r. miała miejsce druga awaria w warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka. Według prezydenta Warszawy "takie awarie dzieją się na całym świecie, nie tylko w Warszawie, także w Krakowie, Łodzi".
 Dziś ujawniono kolejną awarię oczyszczalni Czajka. A Trzaskowski... o Kongresie Kobiet
/ youtube.com/@Telewizja Republika

Na @kongreskobiet byłem już wiele razy, ale dziś pierwszy raz w roli współorganizatora. To zaszczyt, ale też zobowiązanie. Dziękuję za Waszą mądrość, zaangażowanie i wartość, którą wnosicie w nasze życie - mówię to z perspektywy mężczyzny, ale też w imieniu @warszawa


- napisał na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

MPWiK poinformowało w piątek, że w oczyszczalni ścieków „Czajka” miała miejsce także druga awaria. Okazało się, że na przełomie listopada i grudnia 2018 r. uległ uszkodzeniu jeden z komponentów spalarni osadów. Odpady w liczbie 100 tys. ton transportowane są w inne obszary Polski.
 
Sam Trzaskowski na pytanie o niedziałającą od niespełna roku spalarnię odpowiedział, że „nic złego się nie dzieje”. Dodał, że utylizacją nieczystości zajmują się obecnie zewnętrzne firmy. 
 

Potwierdzone zostały te bardzo niepokojące doniesienia, iż spalarnia odpadów w "Czajce", kosztująca setki milionów złotych, od grudnia nie działa, a Rafał Trzaskowski, mimo że uzyskał takie informacje, nie poinformował radnych i mieszkańców

 
- mówił na piątkowej konferencji prasowej radny m. st. Warszawy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
 
Przypomnijmy, że do awarii oczyszczalni „Czajka” doszło we wtorek 27 sierpnia – to właśnie wtedy jeden z kolektorów przesyłających ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy przestał działać. Wtedy uruchomiony został zapasowy kolektor, który następnego dnia także uległ awarii. Ścieki zaczęto wrzucać do Wisły. W celu ograniczenia zanieczyszczania rzeki, wybudowano most pontonowy, na którym ułożono awaryjny rurociąg. 
źródło: tvp.info/dorzeczy.pl/twitter.com
kpa

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe