Zięć Donalda Trumpa zostanie jego starszym doradcą w Białym Domu

Mąż córki Trumpa Ivanki, jest magnatem rynku nieruchomości. Był również członekiem sztabu wyborczego Donalda Trumpa. O tym, że zostanie jego doradcą, doniósł jako pierwszy dziennik "New York Times".
Prawnicy uważają, że nie jest to nepotyzm, który - według nich - nie dotyczy administracji Białego Domu. Adwokat, który zajmował się sprawą wyjaśnił, że decyzją Kongresu z 1978 roku, prezydent USA ma pełną swobodę w zatrudnianiu pracowników swojej administracji. Zgodnie z nią Biały Dom nie podlega federalnemu prawu o zwalczaniu nepotyzmu, bo "nie może być traktowany jak agencja rządowa".
Jared Kushner zamierza się jednak pozbyć niektórych aktywów, aby pozostać w zgodzie z zasadami etyki. Dotyczy to m. in. jego akcji w gazecie "New York Observer".
Źródło: telewizjarepublika, Reuters

Gorący wiec na Węgrzech. Trump zwrócił się do Węgrów przez telefon

USA użyją broni jądrowej przeciw Iranowi? Jest stanowisko Białego Domu

Trump grozi Iranowi. Jest reakcja Teheranu

Trump do Iranu: Cała cywilizacja zginie dziś w nocy

Iran odrzuca żądanie Trumpa. "Nowy porządek w Zatoce Perskiej"
