REKLAMA

Ukraina: Sławomir Nowak podał się do dymisji

Pełniący obowiązki szefa ukraińskiej państwowej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir Nowak podał się do dymisji. Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.
 Ukraina: Sławomir Nowak podał się do dymisji
/ youtube.com/@Telewizja Republika

Jeszcze kilka tygodni temu w związku z zakończeniem 3-letniej kadencji, nową propozycją (pracy), którą otrzymałem oraz planami osobistymi podjąłem decyzję o zakończeniu swojej pracy na stanowisku szefa Ukrawtodoru

 
- oświadczył na Facebooku były minister za czasów rządów PO-PSL.
 
Nowak złożył na ręce premiera Ukrainy Ołeksija Honczaruka swoją rezygnację, i jak pisze na Twitterze, odchodzi ze stanowiska z dniem 1 października 2019 r.
Niedawno informowaliśmy, że Sławomir Nowak miał zostać zdymisjonowany przez ukraińskiego ministra infrastruktura Władisława Kriklija. Problemy Nowaka miały dotyczyć deklaracji majątkowej złożonej w 2017 r., polityk miał podać niewłaściwą wartość posiadanego przez siebie samochodu. Nie zgadzały się również kwoty oszczędności, które miał odłożyć. Chodziło o blisko 30 tys. zł.

W Polsce kariera Sławomira Nowaka zakończyła się po kłopotach z ekskluzywnym zegarkiem, którego polityk nie wpisał do oświadczenia. Po tym jak sprawa trafiła na wokandę, Nowak zrzekł się mandatu i odszedł z partii.

Źródło: pb.pl/twitter.com
kpa
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura