REKLAMA

Śledztwa ws. oczyszczalni ścieków „Czajka” są połączone. Nadzoruje je Prokurator Krajowy

Prokurator Krajowy informuje, że połączył śledztwa ws. oczyszczalni „Czajka”. Warszawska awaria szkodzi nie tylko Polsce, ale również Morzu Bałtyckiemu, o którego stan niepokoją się m.in. Skandynawowie.
TVP Info / youtube print screen Śledztwa ws. oczyszczalni ścieków „Czajka” są połączone. Nadzoruje je Prokurator Krajowy
TVP Info / youtube print screen / Youtube print screen / TV Info

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski połączył śledztwa w sprawie oczyszczalni "Czajka" do jednego postępowania i objął je nadzorem. Śledztwo trafiło do dalszego prowadzenia w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie – informuje Prokuratura Krajowa. I dalej: "Uwzględniając wniosek sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastiana Kalety, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski zdecydował o objęciu nadzorem postępowania dotyczącego awarii systemów oczyszczalni ścieków 'Czajka' i jego skutków oraz niewłaściwej modernizacji i rozbudowy Stacji Termicznego Unieszkodliwienia Osadów Ściekowych (…). Zgodnie z decyzją prokuratora krajowego wszystkie postępowania dotyczące funkcjonowania oczyszczalni 'Czajka' zostały połączone i przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie".

W sierpniu wszczęto postępowanie "w kierunku czynu polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób w postaci zagrożenia epidemiologicznego i spowodowania zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach".

Kolejne dotyczyło niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi MPWiK w związku z zarządzaniem Stacją Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych w oczyszczalni "Czajka". Oba te śledztwa dotychczas prowadziła Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

ppi
Źródło: Prookuratura Krajowa


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura