Śledztwa ws. oczyszczalni ścieków „Czajka” są połączone. Nadzoruje je Prokurator Krajowy

Prokurator Krajowy informuje, że połączył śledztwa ws. oczyszczalni „Czajka”. Warszawska awaria szkodzi nie tylko Polsce, ale również Morzu Bałtyckiemu, o którego stan niepokoją się m.in. Skandynawowie.
TVP Info / youtube print screen Śledztwa ws. oczyszczalni ścieków „Czajka” są połączone. Nadzoruje je Prokurator Krajowy
TVP Info / youtube print screen / Youtube print screen / TV Info

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski połączył śledztwa w sprawie oczyszczalni "Czajka" do jednego postępowania i objął je nadzorem. Śledztwo trafiło do dalszego prowadzenia w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie – informuje Prokuratura Krajowa. I dalej: "Uwzględniając wniosek sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastiana Kalety, prokurator krajowy Bogdan Święczkowski zdecydował o objęciu nadzorem postępowania dotyczącego awarii systemów oczyszczalni ścieków 'Czajka' i jego skutków oraz niewłaściwej modernizacji i rozbudowy Stacji Termicznego Unieszkodliwienia Osadów Ściekowych (…). Zgodnie z decyzją prokuratora krajowego wszystkie postępowania dotyczące funkcjonowania oczyszczalni 'Czajka' zostały połączone i przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie".

W sierpniu wszczęto postępowanie "w kierunku czynu polegającego na sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób w postaci zagrożenia epidemiologicznego i spowodowania zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym w znacznych rozmiarach".

Kolejne dotyczyło niegospodarności przy zajmowaniu się sprawami majątkowymi MPWiK w związku z zarządzaniem Stacją Termicznego Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych w oczyszczalni "Czajka". Oba te śledztwa dotychczas prowadziła Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

ppi
Źródło: Prookuratura Krajowa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe