REKLAMA

Waldemar Żyszkiewicz: Newsletter nowojorski

Jeśli przez chwilę spokojnie się nad tym zastanowić, to całą tę antyludzką, skierowaną przeciw osobie, rodzinie oraz państwom narodowym globalną politykę depopulacyjną prowadzi się bezlitośnie, grając na skrajnych emocjach i wykorzystując przy tym dzieci, jednostki mocno odbiegające od normy, a zwłaszcza medialne symulakra.
 Waldemar Żyszkiewicz: Newsletter nowojorski
/ screen TT
Hegemon versus suweren

Pojawiła się 1276. poważna zapowiedź zniesienia wymogu wizowego dla Polaków udających się do USA. Pytanie, czy oferta będzie w pakiecie z również bezwizowym wyjazdem do Iranu.

Uwaga: podtrzymywanie z sojuszniczym, ale odległym hegemonem relacji lepszych niż z własnym suwerenem nie gwarantuje rządzącym bezproblemowego sprawowania władzy.

 
OMC Święta Greta Thunberg

Po nowojorskim występie szwedzkiej szesnastolatki o wyglądzie dziecka, opinie na Twitterze są podzielone. Część komentatorów uważa, że za odegranie roli przejętej (przez demony) eko-aktywistki dziewczynce należy się Oscar.

Inni są natomiast zdania, że jako ofiara interesownych rodziców oraz intensywnego prania mózgu młodociana Greta zasługuje raczej na pokojowego Nobla. Pytanie, czy na wezwanie postępowego świata odpowie prędzej Komitet Noblowski w Oslo czy Amerykańska Akademia Filmowa, pozostaje otwarte. Pojawiły się też głosy, że przypadkiem psychicznego znęcania się nad dzieckiem powinny zainteresować się szwedzkie służby socjalne.

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura