Jerzy Bukowski: Pytajcie kandydatów Koalicji Obywatelskiej, co myślą o Jachirze

Czy poglądy reprezentowane przez Jachirę wyrażają linię programową Koalicji Obywatelskiej?
 Jerzy Bukowski: Pytajcie kandydatów Koalicji Obywatelskiej, co myślą o Jachirze
screen yt
Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apeluje do uczestników spotkań wyborczych z kandydatami Koalicji Obywatelskiej (także do sympatyzujących z innymi ugrupowaniami politycznymi) o jednoznaczną odpowiedź na proste pytanie: czy solidaryzują się z Klaudią Jachirą, czy też potępiają sposób prowadzenia przez nią kampanii wyborczej oparty na znieważaniu narodowych imponderabiliów?
         
Sztab wyborczy KO do tej pory nie odpowiedział na apel naszego Porozumienia z 22 września, w którym domagaliśmy się podjęcia radykalnych kroków wobec osoby z upodobaniem wyszydzającej wartości, za jakie wiele pokoleń Polaków przelewało krew i oddawało życie. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ani nie nakłonił Jachiry do rezygnacji z kandydowania, ani nie powiadomił prokuratury o możliwości popełnienia przez nią przestępstwa.
        
W tej sytuacji mamy prawo domniemywać, że poglądy reprezentowane przez Jachirę wyrażają linię programową KO, której sztab nie widzi niczego niestosownego w ujawnianych przez media jej kolejnych skandalicznych wybrykach. Rozumiemy, że kpina z hasła „Bóg-Honor-Ojczyzna” tudzież kabaretowe podejście do tragedii smoleńskiej jest w pełni akceptowane przez sztab wyborczy Koalicji, a w szczególności przez władze dominującej w niej PO.
         
Mamy jednak nadzieję, że wśród kandydatów do parlamentu z ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską są ludzie, dla których to, co wyprawia kandydatka do Sejmu Klaudia Jachira stanowi niedopuszczalne przekroczenie zasad toczenia walki politycznej, a brak reakcji sztabu oburza ich podobnie jak większość rodaków. Dlatego prosimy o zadawanie im sformułowanego powyżej, konkretnego pytania.
W imieniu Rady POKiN
dr Jerzy Bukowski - rzecznik Porozumienia

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura