REKLAMA

PiS z kolejną „piątką”. Tym razem dla zdrowia

- Odziedziczyliśmy po poprzednikach ogromne kolejki do lekarzy, my je skracamy - mówił podczas Konwencji PiS w Opolu minister zdrowia Łukasz Szumowski.
 PiS z kolejną „piątką”. Tym razem dla zdrowia
/ @twitter PiS
Podczas konwencji w Opolu minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił plan na modernizację zdrowia. - Mamy wizję państwa, nie z dykty, nie teoretycznego, nie państwa, które ma ciągłą niemożność. My chcemy państwa silnego, sprawczego, które się opiekuje i dba o godność każdego człowieka - mówił w Opolu Szumowski.

„Piątka dla zdrowia” Prawa i Sprawiedliwości zakłada wzrost nakładów na służbę zdrowia, założenie Funduszu Modernizacji Szpitali, pakiet badań kontrolnych dla każdego Polaka, koordynowaną opiekę nad seniorami i osobami niesamodzielnymi w każdym powiecie, a także miliard na centrum onkologii.

- Musimy finansować dobry sprzęt i remonty, aby pacjenci byli leczeni w dobrych warunkach, a pracownicy odczuwali komfort pracy - mówił minister, dodając że rząd PiS odziedziczył po poprzedniej władzy służbę zdrowia w złym stanie. - Nasi poprzednicy nie mieli odwagi powiedzieć, że zdrowie to priorytet. Publiczna służba zdrowia miała być z tyłu, a ta prywatna kwitła - podkreślił Szumowski.
Źródło: facebook.com/twitter.com
kpa

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura