Dziś w PE przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza ds. rolnictwa

Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się wysłuchanie polskiego kandydata na komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego.
 Dziś w PE przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza ds. rolnictwa
screen @tvpinfo
Przesłuchanie 64-letniego kandydata zacznie się od 15-minutowego oświadczenia, w którym Wojciechowski nakreśli swoje stanowisko wspólnej polityki rolnej. Następnie odpowie na 25 pytań przygotowanych wcześniej przez europosłów. Wojciechowski musi być przygotowany także na zestaw dodatkowych pytań. Na koniec kandydat będzie miał pięć minut na zgłoszenie uwag końcowych.

Wysłuchanie kandydata na komisarza przez komisję w Parlamencie Europejskim jest niezbędne do tego, by mógł się znaleźć w przyszłej Komisji Europejskiej. Aby uzyskać pozytywną opinię komisji, wymagana jest większość dwóch trzecich głosów tzw. koordynatorów, czyli przedstawicieli grup politycznych komisji parlamentarnych.

Głosowanie nad całym składem KE odbędzie się 23 października, a praca Komisji pod przewodnictwem Ursuli von der Leyen ma ruszyć 1 listopada.

Janusz Wojciechowski był prezesem Najwyższej Izby Kontroli w latach 1995-2001, prezesem PSL w latach 2004-2005 i posłem do Parlamentu Europejskiego V, VI, VII i VIII kadencji. W 2010 roku przystąpił do PiS. W kadencji 2016-2002 jest audytorem w Europejskim Trybunale Obrachunkowym.

Źródło: rmf24.pl
kpa

Ankieta
Czy artykuł GW to koniec "kariery" Barta Staszewskiego?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy artykuł GW to koniec "kariery" Barta Staszewskiego?
Tygodnik

Opinie

Popkultura