Prezydent: Liczę, że przed końcem roku skończy się procedura ws. ruchu bezwizowego

– Po cichu liczę, że przed końcem roku skończy się procedura ws. ruchu bezwizowego – podkreślił Andrzej Duda. Dziś Prezydent USA Donald Trump podpisał zgodę na ruch bezwizowy z naszym krajem.
 Prezydent: Liczę, że przed końcem roku skończy się procedura ws. ruchu bezwizowego
/ prezydent.pl
Jak zaznaczył Prezydent RP, przystąpienie do tego programu najkrócej może trwać pięć tygodni, ale zdażały się kilkumiesięczne terminy oczekiwania.

– Nie jestem w stanie określić, ile rzeczywiście to będzie trwało, ale po cichu liczę, że być może udałoby się przed końcem roku jeszcze to zrealizować

– przyznał Andrzej Duda.

Jak dodał: – Ogromnie się cieszę się i jestem też za to wdzięczny prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Przez wiele, wiele lat nam to zniesienie wiz obiecywano. Wielu prezydentów o tym mówiło. Przeprowadziłem z Prezydentem Trumpem na ten temat dosyć długą rozmowę, w trakcie której powiedział: „Musimy to załatwić, Polacy muszą być zwolnieni z wiz", i to się właśnie dzieje.


Biały Dom wydał w piątek komunikat, w którym podkreślił, że wdrożenie ruchu bezwizowego między Polską a USA, to „ważny krok na drodze do dalszego rozwoju wzajemnych relacji w obszarze gospodarki, bezpieczeństwa, kultury i stosunków międzyludzkich".

Sprawę skomentował również Krzysztof Szczerski,  2017 szef Gabinetu Prezydenta RP.

To wielka satysfakcja, gdy praca przynosi dobre owoce - polityczne przywództwo Prezydentów PL i US, efektywna dyplomacja i skuteczne działanie administracji obu krajów

-  napisał na Twitterze Krzysztof Szczerski. 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe