REKLAMA

Ostatni sprawiedliwy. Paweł Kowal: Ja nie klaskałem Wałęsie

- Myślę, że nie ma żadnego powodu, nie ma żadnego moralnego prawa, żeby ocenę Lecha Wałęsy przypisywać wszystkim, którzy byli na sali - mówił w rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie TVN24 Paweł Kowal, niegdyś ważna postać obozu konserwatywnego, a dziś kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu, komentując skandaliczne wystąpienie byłego prezydenta.
 Ostatni sprawiedliwy. Paweł Kowal: Ja nie klaskałem Wałęsie
/ screen video TVN24
Wystąpienie Lecha Wałęsy na sobotniej konwencji PO-KO wywołało prawdziwą burzę. Skandaliczne były nie tylko słowa byłego prezydenta wypowiedziane pod adresem Kornela Morawieckiego, ale także reakcja osób obecnych na sali - wywód Wałęsy został bowiem przyjęty gromkimi oklaskami, także przez kierownictwo Platformy Obywatelskiej - m.in Grzegorza Schetynę i Małgorzatę Kidawę-Błońską. 
 

W pewnym momencie poczułem, po pierwsze, że jest źle, a po drugie, że będą z tego same kłopoty


- skomentował wystąpienie Wałęsy Paweł Kowal. 
 

Rozumie pan dlaczego nikt nie zareagował na tę wypowiedź? Ja mówię o takiej reakcji Grzegorza Schetyny, który był zaprzysiężony jako członek Solidarności Walczącej, który po takim wystąpieniu Lecha Wałęsy mógłby wyjść na mównicę i powiedzieć "Panie Lechu, nie zgadzamy się z Tobą, takiej wypowiedzi na konwencji Koalicji Obywatelskiej nie powinno być"


- spytał Konrad Piasecki.
 

Myślę że Grzegorz Schetyna jasno powiedział, jak wyobraża sobie rolę Kornela Morawieckiego, napisał to kilkukrotnie i powiedział i co do jego postawy nie ma żadnych wątpliwości. Ja siedziałem koło Bogdana Borusewicza, który również powstrzymał się od klaskania (...) ja poszedłem prywatnie na pogrzeb [Kornela Morawieckiego-red.] dzień wcześniej, znałem go, nie ma żadnego powodu, ani żadnego moralnego prawa, żeby ocenę Lecha Wałęsy przypisywać wszystkim, którzy byli na sali


- odpowiedział Paweł Kowal.

źródło: TVN24

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura