REKLAMA

Mosbacher: Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz najpóźniej od 1 stycznia przyszłego roku

Georgetta Mosbacher, ambasador USA w Polsce poinformowała dziś że do końca 2019 roku uda się przeprowadzić procedury związane z objęciem Polski Programem Ruchu Bezwizowego. Oznacza to, że od początku nowego roku do USA będziemy mogli udać się bez wiz. 
 Mosbacher: Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz najpóźniej od 1 stycznia przyszłego roku
/ zrzut z ekranu
Ambasador USA w rozmowie z dziennikarzami podkreśliła, że "obecnie muszą zostać przeprowadzone jedynie procedury administracyjne. Kiedy to zostanie zakończone, sekretarz do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego prześle notę doradczą do Kongresu Stanów Zjednoczonych mówiącą, że Polska spełniła wszystkie wymogi i może dołączyć do Programu Ruchu Bezwizowego."

– Polacy będą mogli podróżować do USA bez wiz najpóźniej od 1 stycznia przyszłego roku

– podkreśliła Mosbacher.

Polska z dniem 30 września 2019 r. Polska i USA dopełniła warunków wszystkich umów dwustronnych dotyczących bezpieczeństwa, a odsetek odmów wizowych kategorii B1/B2 spadł do wymaganego poziomu. 

Włączenie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego oznacza, że obywatele polscy podróżujący na podstawie paszportów z chipami do odczytu komputerowego, którzy pomyślnie uzyskali autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization [ESTA]), będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych do 90 dni bez wizy. Osoby podróżujące z krajów objętych programem VWP muszą uzyskać autoryzację w systemie ESTA, która obecnie kosztuje 14 USD i jest ważna przez okres dwóch lat.
 
 

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura