REKLAMA

"To było nieludzkie". Ajaj... Dziennikarz Wyborczej niezadowolony z Wałęsy

Wojciech Czuchnowski, kontrowersyjny redaktor "Gazety Wyborczej", znany z zaciekłej niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości, skrytykował Lecha Wałęsę za słowa które ten wypowiedział pod adresem zmarłego Kornela Morawieckiego. Dodaje jednak, że za "stan Wałęsy odpowiadają ci, którzy go przez lata niszczyli".
 "To było nieludzkie". Ajaj... Dziennikarz Wyborczej niezadowolony z Wałęsy
/ screen YT

Wybaczyłem szefowi Solidarności Walczącej, a co oni z niego robią? Bohatera? On w środku, stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak, zakłada Solidarność Walczącą, co to było? Zdrada proszę panów, zdrajca. Taka jest prawda, wybaczamy mu to


- mówił Wałęsa na konwencji. 

Czytaj więcej: [video] Skandaliczne słowa Wałęsy na konwencji KO. Nazwał Kornela Morawieckiego "zdrajcą"
 

Lech Wałęsa powinien jak najszybciej przeprosić za swoją wypowiedź o Kornelu Morawieckim. To było nieludzkie i nie miało nic wspólnego z chrześcijaństwem


- komentuje Czuchnowski.
 

Ci, którzy przez lata niszczyli Lecha Wałęsę, mogą sobie dziś gratulować, że doprowadzili go do takiego stanu....


- dodaje redaktor. Może ma na myśli Adama Michnika, który bardzo ostro wypowiadał się nt. Lecha Wałęsy.
 

„Wałęsa jest nieprzewidywalny. Wałęsa jest nieodpowiedzialny. Jest też niereformowalny. I jest niekompetentny. Nieprzewidywalność była zaletą w walce z totalitarnym komunizmem. I stać się musi katastrofą w demokratycznych strukturach współczesnego państwa. (…) Wałęsa nie potrafi uczyć się na własnych błędach, bowiem, wedle swego głębokiego przekonania, żadnych błędów nie popełnia”.

„Lech Wałęsa jest politykiem obdarzonym wielkim talentem skłócania ludzi i dlatego jest tak bardzo niebezpieczny. Jego wielkie zasługi przeobrażą się w swoje przeciwieństwo – staną się przekleństwem dla Polski”.


- mówił w październiku 1990 roku Adam Michnik.
 
źródło: wprost.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura