Hartman: "Zachód daje nam sygnał do boju o demokrację. Niech nas Tokarczuk prowadzi do wyborów!"

"To wielka radość, że nasza autorka i gwiazda liberalnej Polski dostała Nobla. Za tą czysto ludzką satysfakcją idzie nadzieja i kalkulacja polityczna – Zachód daje nam sygnał do boju o demokrację, a my powinniśmy na ten sygnał się obudzić" - pisze Jan Hartman, upatrując w nagrodzie Nobla dla polskiej literatki swoistą polityczną nadzieję. 
 Hartman: "Zachód daje nam sygnał do boju o demokrację. Niech nas Tokarczuk prowadzi do wyborów!"
/ screen YT

Niechaj nas Olga #OlgaTokarczuk teraz poprowadzi do wyborów. Olga, wykorzystaj to dla Polski! Możesz posłać do urn tysiące ludzi!


- pisał w czwartek profesor i etyk Jan Hartman, komentując przyznanie pisarce nagrody Nobla. Na blogu natomiast zastanawiał się "Czy Tokarczuk obali Kaczyńskiego?".

To wielka radość, że nasza autorka i gwiazda liberalnej Polski dostała Nobla. Za tą czysto ludzką satysfakcją idzie nadzieja i kalkulacja polityczna – Zachód daje nam sygnał do boju o demokrację, a my powinniśmy na ten sygnał się obudzić.


- pisze Hartman. Dalej wyraża nadzieję, że Olga Tokarczuk uczyni wszystko, aby "swój wielki i zasłużony sukces przekuć w polityczny oręż".
 

Jeśli dziś to ONA wezwie ludzi do udziału w wyborach, pójdzie na nie kilkadziesiąt, a może i kilkaset tysięcy takich, którzy kompletnie zbrzydzeni i obezwładnieni moralnie przez panujący reżim planowali zostać w domu. Jednak ta dodatkowa mobilizacja demokratów nie uchroni nas przed zwycięstwem PiS. Cieszmy się, że odrobinę zmniejszy jego skalę


- apeluje filozof.
 
źródło: hartman.blog.polityka.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe