REKLAMA

[Tylko u nas] Autorka "Zmień styl życia i schudnij bez stresu": Magiczna książka dla osób z nadwagą

- W książce opisałam metody, dzięki którym udało mi się zrzucić 15 kilogramów bez nadmiernego stresu i, co najważniejsze, pozostać w moim nowym wymiarze, bez efektu jo-jo - mówi Megan Della Rosa o swojej książce "Zmień styl życia i schudnij bez stresu" w rozmowie z Cezarym Krysztopą
 [Tylko u nas] Autorka "Zmień styl życia i schudnij bez stresu": Magiczna książka dla osób z nadwagą
/ materiały autora
Czy cuda czasem się zdarzają?

Wydaje się prawie zbyt piękne by nadwyżkę kilogramów, niezależnie od tego jak dużą, można było stracić bez większego stresu, bez skomplikowanych planów żywieniowych i bez konieczności liczenia kalorii, a jednak tak właśnie jest. Moja książka to zbiór starannie dobranych technik o wspólnym mianowniku: dobre samopoczucie i zdrowie jako rezultat utraty zbędnych kilogramów, detoksykacji i odnowy bio. Opisałam metody, dzięki którym udało mi się zrzucić 15 kilogramów bez nadmiernego stresu i, co najważniejsze, pozostać w moim nowym wymiarze, bez efektu jo-jo, o którym wiemy chyba wszystko.

Skąd inspiracje?

Byłam pod wrażeniem wyników badań japońskiego naukowca, Profesora Yoshinoriego Ohsumiego, nagrodzonego w 2016 roku nagrodą Nobla za wyniki uzyskane w badaniach nad mechanizmem funkcji regeneracyjnych organizmu. Podstawowa teza jego pracy obejmuje teorię odnowy poprzez eliminację starych komórek w określonym cyklu, podczas którego organizm ma więcej czasu na detoksykację. Zaczęłam drążyć temat, studiować opracowania i, w efekcie, powstał projekt, który połączył wybrane metody mające na celu powrót do formy, razem z detoksykacją i odnową bio. Wychodzę z założenia, że tylko bezstresowe projekty wyzwalają pozytywne emocje, przez co mają szanse na powodzenie, dlatego dość długo rozważałam co będzie najskuteczniejsze.

Opierasz się na własnych doświadczeniach 

To, że pozbyłam się kilogramów bez większych wyrzeczeń i w prawie w ogóle bez trudności, jest absolutną prawdą i jest jakby dowodem trafności wyboru i ustawień. Do samych nawyków żywieniowych dołączyłam kilka zasad pomagających opanować uczucie głodu i niecierpliwość, dwa główne czynniki niepowodzenia większości prób pozbycia się zbędnych kilogramów. W programie jest kilka ćwiczeń jogi, dyscypliny która pomimo swojej pozornej statyczności jest świetnym sposobem na zgubienie o kilka kalorii więcej. Ogólnie joga jest fascynującym połączeniem treningu z medytacją, w sam raz dla osób z nadwagą, które z reguły myślą z niechęcią o ruchu. W książce zamieściłam, oprócz własnych sugestii, odpowiedzi na pytania „kiedy” i „dlaczego”, kilka przydatnych informacji, na przykład jak obliczyć kalorie dzienne (żeby mieć pojęcie chociażby ogólne co do ilości, które spożywamy), wszelkie kalkulacje co do timeline czyli rozpisania naszego projektu w czasie tak, aby stał się realny, i inne, na przykład jak wykorzystać motywację aby działała. Dużo jest o tym, co dzieje się za sprawą cukru, co to jest sinusoida glikemiczna i dlaczego powinniśmy absolutnie o tym wiedzieć. Książka jest kondensacją informacji: przydatne tabele, konkretne wykresy nowego stylu życia, wykazy i rozpiski, nie mogło zabraknąć przykładowych menu, to znaczy bardziej składników niż przepisów, jako że chyba wszystkie osoby z nadwagą doskonale orientują się w kuchni. Główny mechanizm jednak czytelnicy będą musieli poznać sami…

Każdy może schudnąć?

Każdy może zmienić swoje nawyki żywieniowe, ustawić nowy styl życia. Wszystkie opisane opcje zostały uznane za bezpieczne, a nawet, w niektórych sytuacjach, wskazane. Książkę kończą przypisy i linki do opracowań naukowych wyników badań. Pomogę Ci schudnąć. ​To naprawdę działa. Popraw sobie samopoczucie! Schudnij ze mną.

"Zmień styl życia i schudnij bez stresu",
Megan Della Rosa
Wersja ePub Wydanie polskie.
W przypisach, linki do opracowan naukowych.
K Editrice 2019 - ISBN

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura