[video] Hagibis sieje spustoszenie w Japonii. Co najmniej 19 ofiar śmiertelnych

Co najmniej 19 osób zginęło w wyniku przejścia tajfunu Hagibis, który uderzył w sobotę Japonię. Co najmniej 149 jest rannych, a 16 uznano za zaginione. Odciętych od prądu jest kilkaset tysięcy gospodarstw domowych.
 [video] Hagibis sieje spustoszenie w Japonii. Co najmniej 19 ofiar śmiertelnych
screen yt
Japończycy na nadejście tajfunu przygotowywali się od kilku dni. Już wczoraj stolica kraju została praktycznie zamknięta, a w stołecznym regionie, zalecenia dotyczące ewakuacji wydano dziesiątkom milionów ludzi. Międzynarodowy port lotniczy Narita, drugie co do ruchliwości lotnisko w Japonii, przyjmujące rocznie przeszło 30 mln pasażerów, odwołało do niedzieli rano ponad 1600 lotów.

Hagibis uderzył w sobotę wieczorem czasu lokalnego w japońską wyspę Honsiu, niedługo potem na południowy-wschód od stolicy kraju, wystąpiło trzęsienie ziemi magnitudzie 5,3. Budynki zatrzęsły się także w samym Tokio.
Północne regiony Japonii, takie jak prefektura Nigata i Fukuszima, walczą także z powszechnymi powodziami rzek, które wylały po uderzeniu tajfunu.

Japońskie ministerstwo obrony oświadczyło, że zmobilizowało około 27 tys. członków sił samoobrony do pomocy w akcjach ratowniczych na obszarze całego kraju.
Źródło: dziennik.pl/washingtonpost.com
kpa

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura