XIX Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy" jest rozpoczęciem 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II

Dziś przypadają uroczyste obchody XVIII już Dnia Papieskiego. Dzień ten jednak to nie tylko celebracje, ale może przede wszystkim przypomnienie i pomoc okazane żywemu pomnikowi św. Jana Pawła II - Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dotującej stypendia umożliwiające edukację zdolnym dzieciom z najbiedniejszych rodzin.
 XIX Dzień Papieski pod hasłem "Wstańcie, chodźmy" jest rozpoczęciem 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II
pixabay.com/jerycho1960
Dzień Papieski obchodzony jest co roku w drugą niedzielę października, czyli dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Tego dnia w kościołach w całej Polsce zbierane są środku na stypendystów najpiękniejszego pomnika polskiego papieża - żywego pomnika Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która powołana została przez KEP w 2000 roku, jako efekt papieskiej pielgrzymki z 1999 roku.

W tym roku pomoc młodzieży połączona jest z początkiem przeżywania setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.
 

Bardzo zależy nam na tym, by zachęcić nie tylko młodych, ale wszystkich do odkrywania i poznawania nauczania św. Jana Pawła II. To jemu w ogromnym stopniu zawdzięczamy zmiany, do których doszło w naszej Ojczyźnie. To Jego odwaga, mądrość i siła ducha pomogły nam zmienić Polskę

- mówi ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji DzNT.
 

Świadomość, że Jan Paweł II był niezwykłym człowiekiem wielkiego ducha jest powszechna, ale musimy zrobić wszystko, by papież nie był dla młodych tylko postacią historyczną. Jego nauczanie jest niezwykle aktualne. Są też tysiące ludzi, którzy mogą opowiadać młodzieży o spotkaniach z Janem Pawłem II i o tym, jak on wpłynął na ich życie i zmiany w Polsce oraz na całym świecie

- dodaje.

W ciągu niespełna dwudziestu lat działalności Fundacja objęła pomocą stypendialną kilkanaście tysięcy młodych osób. Obecnie pod jej opieką jest 2000 potrzebujących.

Fundację wspomóc można poprzez stronę dzielo.pladg

źródło: episkopat.pl, Tysol.pl

#REKLAMA_POZIOMA#

 

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura