Jarosław Kaczyński: Przed nami 4 lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej

Po wynikach exit poll głos na wieczorze wyborczym Prawa i Sprawiedliwości zabrał Jarosław Kaczyński.
 Jarosław Kaczyński: Przed nami 4 lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej
screen video TVP Info

Mamy zwycięstwo i bardzo się z niego cieszymy. Ale pamiętajcie, że to tylko badania. Jednak mamy powody do radości, bo mimo potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że nasz zwycięski kurs się utrzyma. A jeśli się utrzyma, to będzie trwała także Dobra Zmiana. Jeśli przed nami kolejne 4 lata rządzenia, to czeka nas najpierw refleksja nad tym co się udało, ale także nad tym co się nie udawało i co spowodowało, że poważna część społeczeństwa uznała, że nie należy nas popierać, mimo oczywistych naszych osiągnięć.
 
Wyniki tych wyborów to powód do tego by te czynniki w kraju zależne od nas ulepszyć, poprawić, byśmy my sami stali się lepsi z punktu widzenia społeczeństwa, by te wszystkie rzeczy, które nas obniżają, osłabiają, zostały wyeliminowane. Ale to nie moment na to, by to rozważać. Musimy o tym pamiętać, bo jesteśmy formacją która zasługuje na więcej. Otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej. Ale to oznacza przede wszystkim zobowiązanie, które dotyczy nas właśnie - do lepszej pracy, do większej ilości pomysłów, do przyjrzenia się tym grupom i ich potrzebom, które nas nie poparły. Nie mamy dokładnych danych, ale trzeba będzie się nad wieloma sprawami poważnie zastanowić.
 
Dzisiejsze wyniki to perspektywa. Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie potwierdzeniem naszego sukcesu. Jestem o tym przekonany. Przed nami 4 lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zamieniać na lepsze. I to co było naszą główną siłą - wiarygodność, musi trwać. Musimy ją podtrzymać, Polacy nie mogą mieć wątpliwości, że to co czynimy jest i dobre i realne i odpowiedzialne. Bo to jest odpowiedzialne, choć sądzę, że pewnej części społeczeństwa udało się wmówić, że robimy coś, co będzie z czasem Polsce zagrażało. Panujemy nad finansami, poprawiliśmy radykalnie ich stan i tak będzie to trwało dalej w przypadku naszych rządów. Ale trzeba dotrzeć z tą prawdą do wszystkich grup społeczeństwa


- mówił Jarosław Kaczyński.

raw

#REKLAMA_POZIOMA#
 

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura