Kontrowersyjna kandydatka KO znajdzie się w Sejmie IX kadencji

Klaudia Jachira, kontrowersyjna youtuberka i blogerka znajdzie się w Sejmie IX kadencji.
 Kontrowersyjna kandydatka KO znajdzie się w Sejmie IX kadencji
screen yt
Kandydatka, która była „trzynastką” na warszawskiej liście Koalicji Obywatelskiej dostała 6227 głosów, co dało jej ósmy wynik wśród kandydatów KO i mandat poselski. - Warszawo dziękuję, że przyjęliście mnie z otwartymi ramionami i zaufaliście mi - napisała na Twitterze Jachira.
Klaudia Jachira to youtuberka, która „zasłynęła” po tym, jak opublikowała na mediach społecznościowych fotografię przy pomniku Armii Krajowej w Warszawie. Jachira trzymała transparent z napisem „Bób, Hummus, Włoszczyzna” na tle pomnika. Zdjęcie spotkało się z oburzeniem i falą krytyki, a Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych domagały się usunięcia kandydatki z list Koalicji Obywatelskiej.

Niedługo potem media opublikowały filmy ze spotkań kandydatki z wyborcami, na których mówiła m.in. o quizie „Jaka to kończyna?” czy „parówkach smoleńskich”. W wywiadzie dla Radia Zet Jachira stwierdziła, że w satyrze, którą uprawia może używać więcej mocnych słów niż w publicystyce. Zdaniem kandydatki „taka jest rola artysty”.

Źródło: twitter.com/pkw.gov.pl/onet.pl
kpa

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura