REKLAMA

Polska Misja Medyczna pomoże Kurdom

Klinika Mobilna będzie pomagać uchodźcom kurdyjskim w Kurdystanie irackim.
 Polska Misja Medyczna pomoże Kurdom
/ YT, print screen/ABCNews
W wyniku nasilającego się konfliktu turecko-syryjskiego przewidywany jest masowy exodus ludności kurdyjskiej do irackiego Kurdystanu. Na miejscu mają pomagać im Polacy opiekujący się obozami dla uchodźców oraz zajmujący się produkcją protez.

Kolejny raz powtarza się ta sama sytuacja. Ludzie uciekają ze swojej ojczyzny przed wojną. Wielu ludzi straci swoje domy, wielu z nich straci życie. Naszą misją jest przede wszystkich zapewnienie ludności cywilnej wsparcia medycznego. To oni podczas konfliktu cierpią najbardziej

- powiedziała portalowi Interia Małgorzata Olasińska-Chart.

Naszą misją jest poprawa jakości życia poprzez prowadzenie interwencji zdrowotnych i programów humanitarnych, które budują lokalny potencjał w biednych i wymagających wsparcia społecznościach na całym świecie.  Nasze cele  realizujemy poprzez bezpośrednią pomoc medyczną,  edukację, pomoc humanitarną i rozwojową dla najbardziej poszkodowanych i potrzebujących. Naszymi beneficjentami są mieszkańcy najbiedniejszych regionów świata, uchodźcy i grupy zagrożone wykluczeniem społecznym

- pisze o sobie Polska Misja Medyczna.

W Kurdystanie irackim i Syrii PMM pomaga od trzech lat. Obecnie stowarzyszenie prosi o pomoc, gdyż w związku z turecką agresją spodziewany jest duży napływ potrzebujących.

Informacje dotyczące możliwości pomocy, dostępna są TUTAJ

Pokazana na zdjęciu dziewczynka odniosła poważne obrażenia, gdy bawiła się na ulicy z bratem. Chłopiec niestety nie przeżył tureckiego ataku. Takich ludzi są obecnie tysiące.


adg

źródło: interia.pl, pmm.org.pl

#REKLAMA_POZIOMA# 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura