CBA zatrzymało dwie osoby. Nieprawidłowości w zamówieniach wojskowych na min. 2 mln zł

Sprawa dotyczyć ma kwestii ustawianych przetargów na sprzęt medyczny dla Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie.
 CBA zatrzymało dwie osoby. Nieprawidłowości w zamówieniach wojskowych na min. 2 mln zł
logo CBA

 

 

Funkcjonariusze CBA zatrzymali pracownika Oddziału Gestorstwa i Rozwoju Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dyrektor do Spraw Klienta Wojskowego i Ratownictwa Medycznego zielonogórskiej spółki.

Czynności miały miejsce w związku z nowym postępowaniem prowadzonym przez warszawskich agentów CBA. Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w organizowaniu zamówień publicznych przez Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie związanych z dostawą sprzętu medycznego.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymane osoby weszły w porozumienie w związku z organizowanymi przetargami na sprzęt medyczny, w celu wyłonienia zielonogórskiej spółki jako wykonawcy zamówień. Wszystko wskazuje na to, że uzgadniali treść opisu przedmiotu zamówienia oraz odpowiedzi zamawiającego na odwołanie i zapytania do treści SIWZ, działając przy tym na szkodę w wysokości co najmniej 2 mln zł.

- czytamy w oświadczeniu.

 

Śledztwo oparto na ustaleniach własnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy udziale Żandarmerii Wojskowej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Sprawa ma charakter wielowątkowy i rozwojowy

- informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.
 


Sprawą zajmuje się Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, zatrzymani mają usłyszeć zarzuty karne.

adg

źródło: cba.gov.pl

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura