Maciej Tyczyński na KK w Jarnołtówku: Mamy pomysły i chcemy działać
16.10.2019 11:53

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Powołanie przez wicepremiera Piotra Glińskiego Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, udział w Kongresie EKZZ w ramach Komitetu Młodych oraz zorganizowanie II Forum Młodych w Zakopanem to główne działania w roku 2019 r. Krajowej Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność”, które na zakończenie pierwszego dnia obrad Komisji Krajowej zaprezentował jej przewodniczący Maciej Tyczyński.
- Nasz głos jest coraz bardziej słyszany i doceniany. Mamy pomysły, zgłaszamy inicjatywy, stawiamy na rozwój - powiedział w swoim sprawozdaniu Maciej Tyczyński szef Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "Solidarność".
#23by23
Czyli 23 proc. młodych delegatów na EKZZ do 2023 roku. To inicjatywa/wyzwanie zgłoszona podczas XIV Kongresu EKZZ we Wiedniu przez Komitet Młodych, który odbywał się w kwietniu 2019 r. Dzisiaj jest ich zaledwie 10 proc.
- Konieczna jest większa partycypacja młodych w dialogu społecznym - podkreślał Tyczyński.
O kongresie pisaliśmy tutaj i tutaj >>>
Rada Dialogu
Członkiem w powołanej w październiku 2019 r. Radzie Dialogu z Młodym Pokoleniem jest przedstawiciel Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "Solidarność" Ksenia Ulanowicz-Senkiel.
- Moim priorytetem są sprawy społeczne i gospodarcze, głównie te, które dotyczą młodych ludzi na rynku pracy. Kwestie ich jakości, wynagrodzeń, możliwości wejścia na rynek, edukacji, która wprowadza ich na rynek pracy - powiedziała po otrzymaniu z rąk wicepremiera Glińskiego nominacji.
RDzMP powstała na mocy nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie i jest ciałem doradczo-konsultacyjnym. Kadencja Rady trwa dwa lata i składa się z 35. osób.
O Radzie można przeczytać tutaj>>>
Start-Stop-Kontynuacja
Sekcja zorganizowała również II Forum Młodych. Przez 3 dni w związkowym ośrodku w Zakopanem odbyły się warsztaty, dyskusje oraz integracja. Młodzi spotkali się również z władzami Komisji Krajowej: Piotrem Dudą, Tadeuszem Majchrowiczem i Ewą Zydorek. Udział wziął również dyrektor Departamentu Rynku Pracy w MRPiPS Mirosław Przewoźnik i szef Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność" Jarosław Lange.
Więcej o II Forum pisaliśmy tutaj>>>
W podsumowaniu Maciej Tyczyński podziękował szefostwu Związku za wsparcie.
ml/k

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.10.2019 11:53