Szukaj
Konto

Wybory 2015-2019. KO traci wśród obu płci, mieszkańców miast i wsi oraz wszystkich poziomów wykształcenia

16.10.2019 13:13
Wybory 2015-2019. KO traci wśród obu płci, mieszkańców miast i wsi oraz wszystkich poziomów wykształcenia
Źródło: pixabay.com
Komentarzy: 0
Socjolog Marcin Palade, przygotował porównanie przepływu elektoratu między różnymi ugrupowaniami, porównując obecne wyniki z tymi sprzed czterech lat.
Jak widać poniżej, Koalicja Obywatelska straciła w ostatnich czterech latach poparcie w niemal wszystkich grupach społecznych: śród mieszkańców wsi, małych, średnich i dużych miast, wśród kobiet i mężczyzn, wśród osób z podstawowym, zawodowym, średnim i wyższym wykształceniem. Zyskała 5 pproc. tylko w grupie uczniów i studentów.

Ciekawe są także porównania zmian preferencji wyborców konkretnych partii lub osób. Spośród elektoratu Prawa i Sprawiedliwości, wiernymi tej formacji w ostatnią niedzielę okazało się 90 proc. głosujących na nich w 2015 roku, w KO odsetek ten to 69 proc. Wśród wyborców Andrzeja Dudy 80 proc. głosowało w niedzielę na PiS. Wyborcy Bronisława Komorowskiego z 2015 roku oddali swój głos na KO w 61 proc. przypadków.

adg

źródło: TT/MarcinPalade

Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.10.2019 13:13