Krajowa Rada Sądownictwa ws. „afery hejterskiej”: Sędziowie nie naruszyli prawa ani zasad etyki
17.10.2019 15:06

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Krajowa Rada Sądownictwa wypowiedziała się w sprawie sędziów, którzy mieli brać udział w tzw. „aferze hejterskiej”. Po zbadaniu sprawy KRS uznaje, że w żadnym z przypadków nie nastąpiło naruszenie prawa ani zasad etyki sędziowskiej.
W wyniku przedwyborczej afery, do dymisji podał się wiceminister sprawiedliwości.
"Po dokonaniu analizy doniesień medialnych oraz wyjaśnień złożonych na posiedzeniu plenarnym Krajowej Rady Sądownictwa przez sędziów Krajowej Rady Sądownictwa, Rada przyjmuje, że nie ujawniono - w dostępnych i analizowanych źródłach - wypowiedzi sędziów-członków KRS, które pozwalałyby na sformułowanie wobec nich zarzutów naruszenia prawa, ślubowania sędziowskiego ani zasad etyki sędziowskiej"
- informuje w komunikacje KRS. Dalej ostrzega:
ppi"Krajowa Rada Sądownictwa uważa także za naganne zachowanie sędziego (asesora), który uczestniczy w zorganizowanej akcji insynuacji i fałszywych oskarżeń lub w inny sposób rozpowszechnia nieprawdziwe informacje".
Źródło: KRS

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.10.2019 15:06
Media: Trump chce zakończyć wojnę z Iranem mimo blokady cieśniny Ormuz
31.03.2026 05:26

Komentarzy: 0
Administracja USA rozważa zakończenie działań militarnych przeciwko Iranowi, nawet jeśli kluczowa dla handlu cieśnina Ormuz pozostanie zamknięta. W tle narastają napięcia w regionie i ostre reakcje Teheranu.
Czytaj więcej
Komunikat dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego
30.03.2026 21:00
Skandal w Jerozolimie. Biały Dom zabrał głos
30.03.2026 20:16

Komentarzy: 0
Rzeczniczka Białego Domu Karoline Leavitt poinformowała w poniedziałek, że USA chcą, by wierni mieli dostęp do miejsc świętych w Jerozolimie. Dzień wcześniej izraelska policja nie pozwoliła wejść do Bazylki Grobu Pańskiego łacińskiemu patriarsze Jerozolimy.
Czytaj więcej
Padło pytanie o tragedię w Przewodowie. Odpowiedź wiceministra szokuje
30.03.2026 19:26

Komentarzy: 0
Ukraińcy przeprosili Finlandię za incydent z dronami, ale w sprawie śmierci dwóch Polaków w Przewodowie wciąż nie padły podobne słowa. Niewygodne pytanie wprawiło wiceministra spraw zagranicznych Władysława Teofila Bartoszewskiego w wyraźne zakłopotanie.
Czytaj więcej
Nie żyje znany polityk SLD. Pilny komunikat
30.03.2026 18:37

