Marian Banaś wrócił do NIK. „Będę bronił bezstronności NIK” - powiedział

"Przystąpiłem do wykonywania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków w NIK. Będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli" – oświadcza Marian Banaś, który wrócił z bezpłatnego urlopu w tej instytucji.
 Marian Banaś wrócił do NIK. „Będę bronił bezstronności NIK” - powiedział
screen YouTube/@Caritas

W tym tygodniu Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę jego oświadczeń majątkowych.

Marian Banaś opublikował oświadczenie ws. swojego powrotu do pracy w związku z zakończonymi postępowaniami i licznymi publikacjami w jego sprawie.

"Stanowczo również oświadczam, że będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli, jako naczelnego organu kontroli państwowej. Zmanipulowane i kłamliwe doniesienia medialne, mające na celu zdyskredytowanie mojej osoby, niewątpliwie stanowią formę zemsty tych środowisk, które w wyniku przeprowadzonej reformy służb skarbowych i celnych utraciły dotychczasowe wpływy na możliwość podejmowania najważniejszych decyzji w Rzeczypospolitej Polskiej" – pisze Banaś. I dalej: - „Pozostając wierny złożonej przysiędze raz jeszcze podkreślam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, a powierzone mi obowiązki będę wypełniał bezstronnie i z najwyższą starannością. Ponadto zaznaczam, że zgodnie z komunikatem Centralnego Biura Antykorupcyjnego w dniu 16 października zakończyła się kontrola moich oświadczeń majątkowych".

ppi
 


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura