[video] Budka obrońcą starego systemu, Kidawa-Błońska - figurantką. Pitera bez trzymanki o kolegach z PO

- Sądownictwo było fatalne. Ludzie czekali po kilkanaście lat na wydanie wyroków - mówiła w programie Onet Rano była europosłanka PO Julia Pitera.
 [video] Budka obrońcą starego systemu, Kidawa-Błońska - figurantką. Pitera bez trzymanki o kolegach z PO
screen yt
W rozmowie z redaktorem Andrzejem Stankiewiczem Julia Pitera odniosła się do posła Platformy Obywatelskiej Borysa Budki.

Zdaniem byłej europoseł, Budka jest „twarzą obrony starego systemu”. Ma wobec niego także wątpliwości, ponieważ „źle ustawił Platformę, jeśli chodzi o obronę systemu sądowego w Polsce”.
 

Nikt nie będzie bronił i nie powinien bronić systemu sądowniczego (…) Sądownictwo było fatalne. Ludzie czekali po kilkanaście lat na wydanie wyroków. Czekali niewiadomo jak długo na uzasadnienia pisemne


- uważa Pitera.

Dodała, że jej zdaniem PiS dobrze zdiagnozowało problem starego systemu sądowego, lecz wykorzystało diagnozę, by „podporządkować sobie sądy”. Według Pitery Platforma Obywatelska wyszła w tym konflikcie na partię, która broni „tego co było”.

Julia Pitera odniosła się także do nowej twarzy Platformy Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Ja jestem, że tak powiem, członkiem Platformy za czasów Donalda Tuska, który na pewno nie był figurantem - zaznaczyła. Na pytanie redaktora, czy uważa Kidawę-Błońską za figurantkę, odpowiedziała, że tak.
 

Nie widziałam jej nawet w żadnej debacie. Sam fakt, że się boi rozmowy z innymi politykami, poza wygłaszaniem do nich jakichś pouczeń, że mają się lubić


- mówi o Kidawie-Błońskiej była europosłanka z ramienia Platformy Obywatelskiej.
Źródło:twitter.com/onet.pl
kpa

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura