Brudziński: Marian Banaś nie jest już członkiem PiS. Pracuje na swój wizerunek

- Chcę wierzyć, wierzę w to głęboko, że pan prezes Banaś w sytuacji, w której okazałoby się, że są poważne zastrzeżenia i zarzuty, zachowa się tak jak trzeba - mówił na konferencji prasowej szef sztabu PiS Joachim Brudziński.
 Brudziński: Marian Banaś nie jest już członkiem PiS. Pracuje na swój wizerunek
screen Twitter
Zdaniem Brudzińskiego Marian Banaś „nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości”. Dodał również, że obecnie „pracuje już na swój wizerunek”.

Brudziński poinformował także, ze wpływ rządu w tej konstrukcji prawnej, która obowiązuje wokół prezesa Najwyższej Izby Kontroli, jest ograniczony.

Dziś rano szef NIK Marian Banaś przyszedł do pracy po bezpłatnym urlopie, który wziął na czas badania jego oświadczeń majątkowych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Przypomnijmy, że w środę CBA poinformowało, że zakończyło kontrolę oświadczeń majątkowych Banasia. - CBA zakończyło trwającą od 16 kwietnia kontrolę oświadczeń majątkowych Pana Mariana Banasia. Postępowanie obejmowało oświadczenia majątkowe złożone w latach 2015-2019 - brzmiał wczorajszy komunikat CBA.

W komunikacie CBA napisano także, że szef NIK ma 7 dni na zgłoszenie uwag do zastrzeżeń CBA, które nie zostały wyjaśnione w trakcie trwania kontroli oświadczeń majątkowych. Śledczy podkreślili, że do zakończenia czynności CBA nie informuje o wynikach postępowania.

Przypomnijmy, że CBA bada oświadczenie majątkowe Mariana Banasia, po tym, jak „Superwizjer TVN” w swoim materiale poinformował o wątpliwościach dotyczących kamienicy będącej własnością szefa NIK. Sam Banaś odbiera materiał jako „próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia jego osoby”.

Źródło: rp.pl/cba.gov.pl
kpa

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura