Tokarczuk będzie zaproszona na posiedzenie Senatu. Zostanie przyjęta uchwała wyrażająca uznanie

Olga Tokarczuk zostanie zaproszona na posiedzenie Senatu przyszłej kadencji - poinformował w rozmowie z dziennikarzem RMF FM senator z ramienia Koalicji Obywatelskiej Jerzy Fedorowicz.
 Tokarczuk będzie zaproszona na posiedzenie Senatu. Zostanie przyjęta uchwała wyrażająca uznanie
screen yt
Zdobywczyni literackiej nagrody Nobla za rok 2018, autorka m.in. „Biegunów”, „Ksiąg Jakubowych” czy „Prawieku i innych czasów”, zostanie zaproszona na posiedzenie Senatu przyszłej kadencji. W związku z tym, jak informuje RMF FM, ma być przyjęta specjalna uchwała, sporządzona jeszcze przez deputowanych poprzedniej kadencji.

Nie będzie jednak jednomyślności w sprawie uchwały, bo swój sprzeciw wyraził już Waldemar Bonkowski - wyrzucony z PiS kontrowersyjny senator - który zapowiedział podczas obrad Senatu, że „nie będzie się wypowiadał o literaturze, bo się na niej nie zna”, lecz nie poprze projektu dotyczącego osoby, która „była jednym z kilku polakożerców”.

Uchwała ma wyrażać uznanie dla laureatki literackiego Nobla. W komisji nikt nie wyraził sprzeciwu wobec projektu. Dwóch senatorów PiS wstrzymało się od głosu i jak informuje RMF FM, nic nie wskazuje na to, żeby ta uchwała miała przepaść. W uchwale senatorowie zaznaczają, że Tokarczuk „występuje w obronie praw kobiet i demokracji”, a także, że „tworzyła przede wszystkim w wolnej Polsce”.

Źródło: rmf24.pl
kpa

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura