Morawiecki w Brukseli: W UE luka w VAT wynosi mniej więcej wysokość rocznego budżetu UE

- Tego byka trzeba koniecznie złapać za rogi, oczywiście wszyscy się z tym zgadzają - mówił o luce w VAT w UE polski premier Mateusz Morawiecki.
 Morawiecki w Brukseli: W UE luka w VAT wynosi mniej więcej wysokość rocznego budżetu UE
Krystian Maj / KPRM
Szef polskiego rządu w rozmowie z dziennikarzami poinformował, że pytał w UE o lukę w podatku VAT. Podczas obrad Morawiecki przedstawił, w jaki sposób Polska znacząco ograniczyła lukę w VAT. Dodał również, że w UE luka w VAT wynosi ogromną sumę - około 150 mld euro.
 

W UE ona jest określana w wysokości około 150 mld euro, to jest mniej więcej wysokość rocznego, całego budżetu UE, a więc powiedziałem, że tego byka trzeba koniecznie złapać za rogi, oczywiście wszyscy się z tym zgadzają


- oświadczył Morawiecki, dodając, że czeka teraz na konkretne działania i programy.

Zwrócił także na sprawę rajów podatkowych w Europie. Jak podkreślił, komisja PE wskazała niejako palcem na kilka krajów UE, które „wykorzystują schematy prawniczo-księgowe po to, żeby przyciągać inwestycje, przyciągać biznes”. Chodzi tutaj m.in. o kraje Beneluksu, a także Irlandię. - Tak naprawdę dzieje się to ze szkodą dla wszystkich innych państw UE - uważa polski premier.

Źródło: polskieradio24.pl/niezalezna.pl
kpa

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura