Cosic: 27:1. Dziennikarze są oburzeni blokowaniem przez Macrona negocjacji z Macedonią Płn. i Albanią

- Egoizm zwyciężył - podsumowała decyzję prezydenta Francji Emmanuela Macrona, polska dziennikarka Dominika Cosic.
 Cosic: 27:1. Dziennikarze są oburzeni blokowaniem przez Macrona negocjacji z Macedonią Płn. i Albanią
screen YouTube @LCI
Korespondentka TVP w Brukseli Dominika Cosic skomentowała nastroje panujące w Brukseli po tym, jak podczas dwudniowych obrad przywódców państw członkowskich Unii Europejskiej, nie udało się przełamać impasu i przekonać Emmanuela Macrona.
 

Dziennikarze z większości krajów unijnych są oburzeni decyzją prezydenta Macrona o blokowaniu rozpoczęcia rozmów akcesyjnych z Północną Macedonią i Albanią. To przecież zaledwie danie zielonego światła dla długiego procesu, a nie wejście tych krajów do UE. Egoizm zwycięży


- pisze na Twitterze dziennikarka TVP. 

Francuski prezydent nie chce zaakceptować rozpoczęcia rozmów akcesyjnych z dwoma krajami Bałkanów Zachodnich - Albanią oraz Macedonią Północną. Według nieoficjalnych informacji Francja była jedynym krajem, który blokował decyzje o otwarciu rozmów akcesyjnych. 

Do brukselskiego impasu odniósł się dzisiaj polski premier Mateusz Morawiecki, który przyznał, że wczorajsze rozmowy nie przyniosły ostatecznej konkluzji. - Krótkowzroczne zamykanie drzwi przed tymi małymi, ale znaczącymi ze strategicznego punktu widzenia państwami, jest błędem - uważa premier.

Zdaniem szefa polskiego rządu wejście państw Bałkanów Zachodnich do struktur UE „będzie zasadniczym krokiem politycznym dla tych krajów”. - Wiele państw Europy, które opowiedziały się za tym, żeby dotrzymać słowa - w tym oczywiście Polska - myśli o strategicznym zapewnieniu bezpieczeństwa - stwierdził polski premier.
Źródło: twitter.com/tvn24.pl
kpa

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura