REKLAMA

Niemieckie "Die Welt": Niemcy powinni nastawić się na dłuższą erę Kaczyńskiego

- Niemcy powinni nastawić się na dłuższą erę Kaczyńskiego i w dialogu polsko-niemieckim postawić także na polską prawicę - pisze niemiecka gazeta "Die Welt".
M. Żegliński Niemieckie "Die Welt": Niemcy powinni nastawić się na dłuższą erę Kaczyńskiego
M. Żegliński / Tygodnik Solidarność
Autor artykułu Gerhard Gnauck zauważa, że ostatnio niemieckie media dostają coraz więcej apeli z Polski z prośbą, by traktować Polskę "fair i bez uprzedzeń". Dziennikarz cytuje list otwarty opublikowany na jednym z prawicowych portali, którego autor skarży się, że mało kto za granicą rozumie, co tak naprawdę dzieje się w Polsce.

Dziennikarz dodaje, że także coraz mniej Polaków rozumie konflikt we własnym kraju. Jego zdaniem PiS, które ma stabilną większość w parlamencie i całkowite prawo do rządzenia, powinien jednak uważać na naginanie reguł, bo reakcją ludzi jest wychodzenie ludzi na ulicę.

Gnauck w swoim tekście przytacza słowa autora listu otwartego, którego zdaniem rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi efektywną politykę prorodzinną, zwalczakorupcję, uszczelnia system podatkowy, ogranicza drenaż polskiej gospodarki przez zagraniczny kapitał, oraz prowadzi sprawiedliwą politykę socjalną. Dziennikarz zauważa, że przytoczone słowa mają wiele na rzeczy. Pyta:
"Czy nie powinniśmy uczciwie porozmawiać?"

Jego zdaniem restrykcyjna polityka migracyjna prowadzona przez Polskę, Węgry i Czechy cieszy się nie tylko szerokim poparciem w tych krajach, ale i rosnącą akceptacją w Niemczech.

Czas przemawia na korzyść tego rodzaju polityki. Określanie odmowy przyjęcia uchodźców mianem »ksenofobii« czy nawet absurdalnym pojęciem »rasizmu« jest wygodne, ale bezużyteczne.

Dziennikarz podważa też tezę, z którą wystąpił niedawno jeden z niemieckich ekspertów od spraw polskich twierdząc, że Jarosław Kaczyński "nie ma koncepcji".

"Oczywiście, że ma koncepcję"

- pisze, podkreślając, że to właśnie żelazna konsekwencja w działaniach Jarosława Kaczyńskiego robi ogromne wrażenie na wielu ludziach. Jego zdaniem Całą Europa znajduje się obecnie w sytuacji, w której coraz mniej przywódców wyznacza dobre kierunki, a najbardziej skuteczna polityka to właśnie ta twarda i uprawiana z charyzmą.

Reasumujac Gnauck przekonuje, że Niemcy powinni nastawić się "na dłuższą erę Kaczyńskiego i w dialogu polsko-niemieckim postawić także na polską prawicę".

źródło: "Die Welt"
 
Czas przemawia na korzyść tego rodzaju polityki. Określanie odmowy przyjęcia uchodźców mianem »ksenofobii« czy nawet absurdalnym pojęciem »rasizmu« jest wygodne, ale bezużyteczne"

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-die-welt-a-moze-kaczynski-ma-racje,nId,2336782#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoInne argumenty też go przekonują.
 
restrykcyjna polityka migracyjna Polski, jak i Węgier i Czech cieszy się nie tylko szerokim poparciem w tych krajach, ale i rosnącą akceptacją w Niemczech"

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura