Szef PSL: Senat będzie popierał mądre ustawy, takie jak 500 plus

- Niezależnie kto będzie rządził, jeśli zgłasza mądrą ustawę, która daje szansę Polakom na rozwój, na lepsze życie, to trzeba taką ustawę poprzeć - uważa polityk PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 Szef PSL: Senat będzie popierał mądre ustawy, takie jak 500 plus
screen YouTube @Onet News
Po wyborach parlamentarnych, które odbyły się w ubiegły weekend, izba wyższa stała się języczkiem politycznej uwagi, albowiem Polacy zadecydowali, że w Senacie znajdzie się 48 senatorów Prawa i Sprawiedliwości, jak również 48 parlamentarzystów z tzw. szerokiej opozycji (Koalicja Obywatelska, PSL i Lewica).

Cztery krzesła w Senacie przypadły senatorom niezależnym. Trzech z nich optuje za obozem opozycyjnym, m.in. Stanisław Gawłowski członek Platformy Obywatelskiej, na którym ciążą prokuratorskie zarzuty.

Szef ludowców w programie Onet Opinie został zapytany o to, czy izba wyższa parlamentu stanie się miejscem „zadymy” i torpedowania wszystkich pomysłów Prawa i Sprawiedliwości.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że szanuje wynik wyborów parlamentarnych, a tym samym zdanie większości Polaków. - Niech biorą [politycy PiS - przyp. red.] odpowiedzialność za Polskę - dodał szef PSL. Według Kosiniaka-Kamysza Senat będzie „bezpiecznikiem”, a nie miejscem, które będzie bojkotować każdy pomysł PiS.
 

Jeśli ktoś chce robić zadymę, to nie po drodze mu będzie z nami. Senat będzie popierał mądre ustawy, takie jak 500 plus, które poparliśmy w całości jako klub parlamentarny. Niezależnie kto będzie rządził, jeśli zgłasza mądrą ustawę, która daje szansę Polakom na rozwój, na lepsze życie, to trzeba taką ustawę poprzeć


- podkreślił lider PSL.

Szef PSL wypowiedział się również na temat Pawła Kukiza, który wraz z Koalicją Polską wprowadził do Sejmu pięciu posłów. - Kukiz nie idzie na boczny tor, będzie bardzo ważną osobą, jest współliderem Koalicji Polskiej. Szanuje go za wierności idei i wierność umowom - mówi lider ludowców. Dodał także, że razem ustalą nazwisko kandydata PSL-KP na wicemarszałka Sejmu.

Źródło: onet.pl
kpa

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura