[Sondaż] Ankietowani nie pozostawiają złudzeń. Schetyna powinien odejść ze stanowiska szefa PO

Dziennik „Rzeczpospolita” opublikował sondaż przeprowadzony przez pracownię SW Research, w którym zapytano „czy w związku z wynikiem Koalicji Obywatelskiej w wyborach, Grzegorz Schetyna powinien przestać pełnić funkcję przewodniczącego PO?”.
 [Sondaż] Ankietowani nie pozostawiają złudzeń. Schetyna powinien odejść ze stanowiska szefa PO
screen yt
Wynik okazał się jednoznaczny dla obecnego lidera opozycji. Odejścia przewodniczącego Platformy chce 56,2 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania jest jedynie 15,1 proc. pytanych, którzy deklarują, że chcą pozostania Schetyny na stanowisku.

28,7 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.

Po wyborach parlamentarnych, które odbyły się w ubiegły weekend, słowa krytyki na temat Grzegorza Schetyny padały nawet z ust polityków ze środowiska Platformy Obywatelskiej. O zmianie lidera mówią m.in. Bogdan Zdrojewski, Julia Pitera, Ewa Łukacijewska czy Joanna Mucha.
 

Bez zmiany przewodniczącego Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu. Jeśli dziś nie zdecydujemy się na zmianę lidera, to oddamy pole lewicy, a my będziemy schnąć


- oświadczyła w rozmowie z portalem Onet.pl posłanka PO z Lublina Joanna Mucha.

Przypomnijmy, że wyborach do Sejmu IX kadencji Platforma Obywatelska wraz z Nowoczesną, Zielonymi, Inicjatywą Polską i samorządowcami, uzyskała 27,4 proc. głosów, co przełożyło się na 134 mandaty.

Źródło: rp.pl
kpa

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura